Wrocław drugi w kraju pod względem aktywności start-upów

Możliwość komentowania Wrocław drugi w kraju pod względem aktywności start-upów została wyłączona Biznes

We Wrocławiu działa 12 procent z ponad 600 firm, które wzięły udział w prestiżowym badaniu „Polskie Startupy 2017”, przygotowanym przez Fundację Startup Poland. Daje to miastu drugie miejsce w Polsce – tuż za Warszawą.

Raport „Polskie Startupy” to najważniejsze źródło wiedzy o branży młodych, innowacyjnych firm o dużym potencjale wzrostu. Po raz trzeci przygotowała go Fundacja Startup Poland we współpracy z dr Agnieszką Skalą z Politechniki Warszawskiej.

Opracowanie zaprezentowano podczas trwającego Forum Ekonomicznego w Krynicy, a trafi ono m.in. do przedstawicieli rządu, spółek skarbu państwa oraz krajowych czy zagranicznych inwestorów.

W tegorocznej edycji raportu pozytywnie wyróżnił się Wrocław, który, jak podkreślają autorzy dokumentu, zdecydowanie mocniej niż w ubiegłym roku zaznaczył swoją obecność w branży.

Z rekordowej liczby ponad 600 start-upów, które wzięły udział w badaniu, aż 12 procent działa w stolicy Dolnego Śląska. Pod względem aktywności firm Wrocław zajął więc drugie miejsce w kraju – tuż za Warszawą (25 proc.) – a przed Krakowem i Poznaniem (po 7 proc.).

Wrocław okazał się również polską stolicą rozwiązań z zakresu Internetu Rzeczy (Internet of Things). Funkcjonuje tu bowiem aż 16 procent wszystkich przebadanych firm, specjalizujących się w tym obszarze. To najwięcej w kraju.

– Jako miasto możemy się tylko cieszyć, że działają u nas kreatywne i aktywne start-upy, które coraz lepiej radzą sobie nie tylko na rynku krajowym, ale i za granicą. Wiele z nich już współpracuje z wielkimi światowymi firmami, a z ich rozwiązań korzystają miliony ludzi – mówi Łukasz Czajkowski, dyrektor Centrum Wspierania Biznesu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Jak zaznacza, miasto będzie starało się dalej integrować społeczność start-upową i promować pozytywne wzorce, które mogą zachęcić kreatywnych mieszkańców do zakładania innowacyjnych przedsiębiorstw.

– Temu służą m.in. wydarzenia, które organizujemy, takie jak Startup Wrocław: meetup czy Startup Wroclaw: ewolucje. Na tych i innych eventach można przekonać się jak wiele ciekawych firm i osobowości buduje biznes w naszym mieście  – tłumaczy.

 

Z pełnym raportem „Polskie Startupy 2017” można zapoznać się na stronie internetowej startuppoland.org w dziale wiedza.

Źródło: Raport Polskie Startupy 2017 Fundacji Startup Poland

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone