Wrocław kocha Rum Love Festiwal

Możliwość komentowania Wrocław kocha Rum Love Festiwal została wyłączona Aktualności, Kultura

To już oficjalne, Wrocław jest stolicą rumu w Polsce. Jak podają organizatorzy trzecia edycja Rum Love Festiwal przebiła dwie poprzednie. Wysmakowane rumy, goście z całego świata i wspaniała zabawa to atrybuty tegorocznej edycji Festiwalu.

drogowskaz – Rum Love Festiwal fot. mat. prasoweJeśli ktokolwiek jest fanem rumu, alkoholu kojarzonego z piratami i Karaibami, dobrą zabawą, cygarami musi wpisać Rum Love Festiwal w swój kalendarz. Rum Love Festiwal to 38 stoisk i ponad 500 marek rumów oraz genialnie spędzony czas, których nie sposób ominąć i zapomnieć.

House of Angostura – Rum Love Festiwal fot. mat. prasowe

Rum Love Festiwal to wydarzenie, które przyciąga zainteresowanych z całego świata. Zarówno wystawców, jak i tych, którzy chcą po prostu dobrze się bawić. Sami wystawcy przylecieli do Wrocławia z najróżniejszych zakątków świata. Byli goście z pobliskich Czech, Francji, Wielkiej Brytanii, ale także Trynidadu i Tobago, Los Angeles czy Panamy i Brazylii, a ich stoiska pękały w szwach. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ w Centrum Kongresowym Hali Stulecia stały rumy, których nie znajdziemy w popularnych marketach, a często problemy w ich pozyskaniu mają także sklepy specjalistyczne. Na jednym ze stoisk Rum Love Festiwal można było znaleźć edycję, która w Polsce pojawiła się w ilości zaledwie jednej sztuki. Do Europy trafiły trzy butelki tego rumu – można było go oczywiście skosztować.

Stoiska wystawiennicze 2 – Rum Love Festiwal fot. mat. prasowe

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że co roku idziemy do przodu. Widzimy to my, ale najważniejsze, że słyszymy to od wystawców, gości festiwalu, a także na ulicach miasta. Rośnie świadomość tego, że festiwal jest już wpisany w kalendarz imprez miejskich we Wrocławiu. My uczymy kultury degustowania alkoholu, dobrej zabawy, spędzania czasu w fajnym towarzystwie i budowania relacji między ludźmi. Staramy się pokazać kulturę, która nieodłącznie związana jest z rumem, koktajlami i genialnymi spotkaniami ze znajomymi. I cieszy nas niezwykle to, że fani rumu to nie tylko mężczyźni, ale z roku na rok coraz więcej kobiet, których na tegorocznej imprezie było mnóstwo – mówi Tomasz Krzyk, jeden z organizatorów festiwalu.

Jerry Gitany – Rum Love Festiwal fot. mat. prasowe

Ważną częścią festiwalu jest właśnie dobra zabawa, a uczestnicy oraz wystawcy podkreślają na każdym kroku, że to nie są targi, ale dwa dni spędzone ze znajomymi i świetna zabawa.

– Rozmawialiśmy z wystawcami i ambasadorami marek, które pojawiły się na trzeciej edycji Rum Love Festiwal. Wiele osób podkreślało, że słowo love w nazwie, jest tym, co charakteryzuje organizowaną przez nas imprezę. Najważniejsze jest jednak to, że każdy znajdzie tu swój kawałek i coś, co mu się spodoba. Zarówno ci, którzy nie mają jeszcze wiedzy na temat rumu i tej kultury, ale i doświadczeni fani oraz smakosze – dodaje Jacek Boniecki, drugi organizator festiwalu.

Master Class – Rum Love Festiwal

Przez dwa dni, przy Hali Stulecia, można było bowiem nie tylko rozkoszować się wspomnianymi, niezwykle limitowanymi rumami. Można także było spędzać czas w strefie chillout, gdzie można było poczuć się niczym na plaży pięknej wyspy. Ci, którzy mieli ochotę poznać kulturę oraz historię danych marek, brali udział w wykładach Master Class. Tam, doświadczeni ambasadorzy i fascynaci rumu, opowiadali o tajnikach produkcji, prezentowali jak tworzyć świetne koktajle czy parowali rumy z jedzeniem, czy cygarami.

Master Class – Rum Love Festiwal fot. mat. prasowe

Rum Love Festiwal vol. 3 po raz kolejny był niezwykłym wydarzeniem, na które przyjechali fani z całego świata oraz znani ambasadorzy:
* Stephen Martin – International SAINT JAMES Brand Ambassador
* Matthieu Gouze – Plantation Sales Director
* Daniyel Jones – House of Angostura Global Ambassador
* Leszek Wedzicha – Co-owner of House of Cachaca ltd.
* Cristóbal Srokowski – Ron Abuelo Global Brand Ambassador
* Joseph St Clair-Ford – Brand Ambasador Campari Group UK
* Thanos Prunarus – Founder of Baba Au Rum, Athens. The World’s 50 Best Bars list
* Miguel Smith – International Mount Gay Brand Ambassador
* Silvia Hübner – Area manager at Williams & Humbert

Stoiska wystawiennicze – Rum Love Festiwal fot. mat. prasowe

Co równie ważne Rum Love Festiwal został uznany już po raz kolejny jako jeden z ( spośród czterech miejsc) wartych odwiedzenia przez Rhum Agricole Tour zaraz obok Londynu, Kopenhagi, Californi.

 

Stoiska wystawiennicze 2 – Rum Love Festiwal fot. mat. prasowe

Stoiska wystawiennicze 2 – Rum Love Festiwal fot. mat. prasowe

Organizatorami imprezy są Jacek Boniecki oraz Tomasz Krzyk, współwłaściciele salonu BlackBeard, w którym znajduje się zarówno barber shop, jak i sklep z limitowanymi alkoholami.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone