Wrocław pobiegnie dla zmagających się z niepełnosprawnością ruchową!

Możliwość komentowania Wrocław pobiegnie dla zmagających się z niepełnosprawnością ruchową! została wyłączona Aktualności, Sport

Bulwary nad Odrą, Park Południowy, a może Las Osobowicki? W tegorocznej edycji Wrocław Business Run biegacze sami wyznaczą trasę biegu. Przy okazji pomagając ponad 50 osobom z niepełnosprawnością ruchową z całej Polski. Już 6 września kolejna edycja najbardziej charytatywnego biegu w Polsce!

BusinessRunWroclaw 2019 fot. mat. prasowe

Tegoroczna edycja Wrocław Business Run odbędzie się w wyjątkowej odsłonie. Biegacze pokonają dystans 4 km w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. W dniu imprezy, kiedy wszyscy zawodnicy danej drużyny wystartują, ich czasy zostaną podliczone w specjalnej aplikacji. Pomimo nowych zasad biegu, cel pozostaje wciąż ten sam – wsparcie najbardziej potrzebujących. W tym roku przedstawiciele
wrocławskich firm pobiegną dla ponad 50 osób zmagających się z niepełnosprawnością ruchową z całej Polski. Zebrane środki przeznaczone zostaną na dofinansowanie protez kończyn bądź turnusów rehabilitacyjnych.

Michał czeka na Waszą pomoc!
W gronie beneficjentów nie brakuje również osób z okolic Wrocławia. Wśród nich jest m.in. 32-letni Michał Martka. W 2016 r. uległ wypadkowi motocyklowemu, którego konsekwencją była utrata lewej nogi, rozległe obrażenia głowy, połamane ręce oraz miednica. Dzięki biegaczom Wrocław Business Run 2018, Michałowi udało się zakupić upragnioną protezę nogi. W międzyczasie zmagał się jednak z kolejnymi problemami zdrowotnymi i dopiero od niedawna porusza się w nowej protezie. Przed wypadkiem bardzo chętnie
uprawiał różne sporty. Jego marzeniem jest założenie własnej firmy i powrót do zajęć ruchowych. Turnus rehabilitacyjny z nauką chodu o protezie pozwoli mu na zwiększenie sprawności i łatwiejsze realizowanie codziennych obowiązków.

– Przed wypadkiem byłem bardzo aktywny, uprawiałem sport. Dziś mam protezę i uczę się chodzić na nowo, jak dziecko. Moim największym marzeniem jest powrót do sprawności i prowadzenia samochodu, co pozwoli mi na większą niezależność i nowe aktywności. Dziękuję biegaczom Poland Business Run za możliwość odbycia turnusu rehabilitacyjnego z nauką chodu. Choć przede mną jeszcze wiele pracy, wierzę, że się uda – mówi Michał Martka.

– Historie naszych beneficjentów pokazują, że tak naprawdę każdy z nas może się kiedyś znaleźć po drugiej stronie i potrzebować pomocy. Dlatego naprawdę warto wspierać innych! Ogromnie się cieszymy, że mamy w swoim otoczeniu biegaczy, sponsorów i partnerów, dla których los drugiego człowieka nie jest obojętny. Dzięki nim co roku możemy wspomagać kolejne osoby – mówi Marta Hernik, dyrektor Fundacji Poland Business Run.

Wrocławskie firmy niosą pomoc
Pomimo wielu wyzwań biznesowych związanych z pandemią, o pomaganiu nie zapominają również wrocławskie firmy. Jednym ze sponsorów strategicznych biegu jest posiadające oddział we Wrocławiu, szwajcarskie przedsiębiorstwo finansowe, UBS.

– Nasi pracownicy co roku trenują, a następnie w dniu wydarzenia świetnie się bawią, pomagając. Pomimo obecnej sytuacji nie wyobrażamy sobie września bez charytatywnej sztafety Poland Business Run, dlatego podejmujemy wyzwanie i staniemy do rywalizacji także w nowej formule, która przede wszystkim będzie gwarantowała bezpieczeństwo uczestników – podkreśla Michał Stępień, Poland Country Head w firmie UBS.

Nie biegniesz? Wciąż możesz „Pomagać Bardziej”!
Środki, które Fundacja Poland Business Run przeznacza na pomoc beneficjentom, są pozyskiwane nie tylko z pakietów startowych, ale także z akcji „Pomagam Bardziej”. Jest to projekt dla drużyn biegowych oraz wszystkich, którzy chcą pomóc podopiecznym Fundacji, ale nie mogą wziąć udziału w biegu. Na zespoły, które zgromadzą na swoim koncie największe kwoty, czekają Żółte Koszulki Lidera, które w tym roku zaprojektowała łódzka firma Pan Tu Nie Stał. Wpłat w ramach akcji można dokonywać za pośrednictwem strony https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone