Wrocławscy przedsiębiorcy mogą korzystać z darmowej przestrzeni do pracy

Możliwość komentowania Wrocławscy przedsiębiorcy mogą korzystać z darmowej przestrzeni do pracy została wyłączona Biznes, Praca

Dolny Śląsk to jedno z najbardziej „gospodarczych” miejsc w Polsce – działa tu ponad 230 tysięcy jednoosobowych firm. Mniej więcej dwie trzecie z nich nie posiada jednak przestrzeni, w której można prowadzić spotkania i rozmowy biznesowe.

Rozwiązaniem ma być Idea Hub, czyli miejsce coworkingowe dla przedsiębiorców, stworzone przez Idea Bank, którego użytkowanie nie będzie wiązało się z żadnymi kosztami.

– Liczba firm stale się zwiększa, co obserwujemy już od kilku lat w całym kraju. Jeśli chcemy rozwijać przedsiębiorczość na Dolnym Śląsku, musimy stworzyć ich właścicielom korzystne warunki do pracy – uważa Jan Wasilewski, doradca Loży Dolnośląskiej BCC.

 

– Brak odpowiedniego miejsca do spotkań to główny problem przedsiębiorców, zwłaszcza w początkowym okresie budowania własnego biznesu. Zaobserwowaliśmy, że nasi klienci bardzo często pracują i załatwiają sprawy firmowe w kawiarniach, gdzie zamówione „latte i ciastko” pozwalają korzystać ze stolika przez kilka godzin. To zainspirowało nas do stworzenia miejsca, którego przedsiębiorcy naprawdę potrzebują – wyjaśnia z kolei Sebastian Habiniak, dyrektor wrocławskiego oddziału Idea Hub.

Otwarta niedawno przy ul. Św. Mikołaja 72 przestrzeń coworkingowa oferuje wszystko to, z czego przedsiębiorca korzysta podczas codziennej pracy: biurko, internet, drukarkę, słuchawki, skaner, salę konferencyjną oraz darmową kawę.

– Do rozwoju firm potrzebny jest cały ekosystem, składający się nie tylko z przestrzeni biurowej, ale także z konkretnych usług, takich jak doradztwo w zakresie pozyskiwania finansowania czy możliwości networkingu – ocenia Tomasz Gondek, współpracujący z Deloitte Polska.

Ważną rolę odgrywa także sama lokalizacja Idea Hub.

– Miejsce do pracy i spotkań biznesowych, znajdujące się w samym centrum Wrocławia, to zawsze wartość dodana. Nie mówiąc już o możliwościach wymiany doświadczeń z innymi przedsiębiorcami, korzystającymi z tej przestrzeni – mówi Marek Kotiuszko, współtwórca wrocławskiego start-up-u Snow Motion, który także zaczynał od pracy i spotkań w kawiarniach.

W Idea Hub, która jest pierwszą taką przestrzenią coworkingową we Wrocławiu, organizowane będą także warsztaty i szkolenia z udziałem ekspertów branżowych, zapewniające młodym przedsiębiorcom bezpłatny dostęp do niezbędnej wiedzy i doświadczeń, które mogą pomóc w stawianiu pierwszych kroków w biznesie.

Idea Hub

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone