Wrocławscy przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc w okresie epidemii koronawirusa

Możliwość komentowania Wrocławscy przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc w okresie epidemii koronawirusa została wyłączona Aktualności, Biznes, Samorząd

Zawieszenie w płaceniu czynszu, podatku od nieruchomości lub płaceniu za dzierżawę  terenu, rozłożenie tych opłat na raty lub umorzenie odsetek, to niektóre rozwiązania jakie wrocławscy przedsiębiorcy mogą wnioskować o wsparcie w związku z epidemią.

uścisk dłoni business- fot. pixabay.com/pl

Właśnie rusza Wrocławski Pakiet Pomocowy. To pierwsza odsłona rozwiązań, z których skorzystać mogą przedsiębiorcy, których działalności zostały  dotknięte konsekwencjami epidemii.

Trzeba jednak złożyć odpowiednie dokumenty. Wniosek podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym wraz z wymaganymi załącznikami, przedsiębiorca może złożyć w formie elektronicznej poprzez skrzynkę podawczą ePUAP lub drogą mailową: pomoc.firma@um.wroc.pl, jak również w formie pisemnej za pośrednictwem operatora pocztowego.

Podstawowe wymagane dokumenty:

·     Oświadczenie o uzyskaniu lub nieuzyskaniu pomocy de minimis.
·     Formularz informacji przy ubieganiu się o pomoc de minimis.
·     Sprawozdania finansowe za okres 3 ostatnich lat obrotowych (np. zestawienie przychodów, rozchodów).
·     Dokumenty finansowe za I kw. 2020 roku lub inne dokumenty obrazujące utratę płynności finansowej.
·     Oświadczenie o stanie majątkowym (dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą) – stanowiące podstawę dla ubiegających się o ulgę w odniesieniu do należności o charakterze cywilnoprawnym (jak np. użytkowanie wieczyste, dzierżawa, czynsz).

Więcej szczegółów w załączeniu:
https://www.wroclaw.pl/biznes/wroclawski-pakiet-pomocowy-dla-przedsiebiorcow-zasady-ulgi-odroczenia-platnosci

mat. prasowe: DIG

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone