Wrocławska Gra Miejska – „ORLĄT CIEŃ”

Możliwość komentowania Wrocławska Gra Miejska – „ORLĄT CIEŃ” została wyłączona Aktualności, Kultura

„ORLĄT CIEŃ” to gra miejska, do której zaprasza Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodzieży i ma za zadanie przenieść uczestników do  niespokojnego Lwowa w listopadzie 1918 roku, kiedy na gruzach dawnych potęg zaborczych  odradzały się i tworzyły niepodległe państwa, rozpoczynając okres walk o terytoria będące  przedmiotem wieloletnich sporów. Grę zaplanowano na 29 września 2018 r.

Zadaniem uczestników gry miejskiej, będzie nawiązanie kontaktu z siłami polskimi idącymi na odsiecz oblężonemu miastu i  uratowanie obrońców, wśród których wsławiła się zwłaszcza młodzież szkolna, tytułowe Orlęta Lwowskie.

Celem gry jest popularyzacja wśród młodzieży historii Lwowa, zwłaszcza tej najbardziej chwalebnej, obejmującej okres zwycięskiego
„Powstania Lwowskiego” w 1918 r., którego setna rocznica przypada w tym roku, a także ukazanie im bogactwa dziedzictwa  lwowskiego we współczesnym Wrocławiu.

Gra została przygotowana przy współpracy ze środowiskiem historyków oraz  harcerzy z Chorągwi Dolnośląskiej Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej.

Zapisy uczestników prowadzone są poprzez stronę internetową: http://wroclaworleta.pl/

Tam też znajduje się komplet dokumentów niezbędnych do wypełnienia przez opiekunów w przypadku uczestników niepełnoletnich.

UWAGA: W PRZYPADKU OSOBY NIEPEŁNOLETNIEJ BRAK ZGODY OPIEKUNA NA UDZIAŁ
W GRZE, UNIEMOŻLIWI REJESTRACJĘ.

Gra miejska jest realizowana w ramach projektu Wojewody Dolnośląskiego pt. „Lwowskie Orlęta Dolny Śląsk Pamięta”  – Mosty Pamięci cz. 2″, finansowanego ze środków Programu Wieloletniego „Niepodległa”.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone