Wrocławski Business Run – pobiegną dla Michała i Krzysztofa

Możliwość komentowania Wrocławski Business Run – pobiegną dla Michała i Krzysztofa została wyłączona Sport

Kolejni beneficjenci, dla których pobiegnie sztafeta firmowa Wrocław Business Run to Michał Martka i Krzysztof Ozga. Chętnych do charytatywnego biegu na Pergoli jest już niemal 2 tysiące osób!

WBR 2017 fot. mat. prasowe

Michał to energiczny 29-latek, który dwa lata temu uległ wypadkowi na motocyklu. W jego wyniku odniósł liczne obrażenia, m.in. głowy, rąk czy miednicy. Najboleśniejszą konsekwencją dla niego była jednak konieczność amputacji lewej nogi.

– Przed wypadkiem byłem bardzo aktywny. Dużo jeździłem na rowerze i na nartach, pływałem, grałem w squasha i piłkę nożną, którą kocham. Moim największym marzeniem jest wrócić do sprawności. Cieszę się, że mogę otrzymać pomoc właśnie dzięki imprezie sportowej. Mam nadzieję, że jak już stanę na nogi, będę mógł się odwdzięczyć i pobiec w Poland Business Run dla innych – mówi Michał Martka.

Kolejny beneficjent to Krzysztof Ozga. Dentysta-pasjonat, który kocha swoją pracę, a największą satysfakcję sprawiają mu rozmowy z pacjentami i uśmiech na ich twarzy. Niestety, w grudniu 2014 roku u Krzyśka zdiagnozowano nowotwór kości udowej. Mimo intensywnego leczenia, w styczniu br. konieczna była amputacja.

– Przez cały okres choroby byłem aktywny zawodowo. Po amputacji wykonywanie moich obowiązków stało się jednak bardzo trudne. Bardzo chciałbym wrócić do tego, co lubię robić najbardziej. Szansą na to jest proteza, dzięki której będę mógł odstawić kule – dodaje Krzysztof Ozga.

Dzięki zaangażowaniu biegaczy Krzysztof i Michał otrzymają protezy, które znacznie poprawią komfort ich życia. Poland Business Run to największa charytatywna sztafeta biznesowa w kraju, która środki z zapisów przekazuje na pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową. Impreza odbywa się w kilku miastach Polski od siedmiu lat. We Wrocławiu – od pięciu. Przez ten czas pomoc otrzymało ponad 350 osób.

Środki, które Fundacja Poland Business Run przeznacza na pomoc beneficjentom, są pozyskiwane nie tylko z pakietów startowych, ale także z akcji „Pomagam Bardziej”. Jest to projekt dla drużyn biegowych oraz wszystkich, którzy chcą pomóc podopiecznym Fundacji, ale nie mogą wziąć udziału w biegu. Wpłat w ramach akcji można dokonywać za pośrednictwem strony https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr.

Jednocześnie nadal można zapisać się na tegoroczną edycję Wrocław Business Run. Wystarczy zebrać 5-osobową drużynę, zarejestrować się na stronie www.wroclawbusinessrun.pl oraz uiścić opłatę startową. Bieg odbędzie się 2 września.

CZYTAJ TAKŻE:

7. edycja Poland Business Run 2018

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone