Wrocławski Park Technologiczny: Bezpłatne wsparcie dla innowatorów już dostępne!

Możliwość komentowania Wrocławski Park Technologiczny: Bezpłatne wsparcie dla innowatorów już dostępne! została wyłączona Aktualności

Przedsiębiorcy, naukowcy, studenci i wynalazcy rozwijający różnego typu innowacje, mogą teraz skorzystać z bezpłatnych porad ekspertów, którzy wiedzą, jak wspierać rozwój biznesu. Umożliwia im to Weryfikator Innowacji, dostępny w ramach projektu SEKTOR INNOWACJI.

Sektor innowacji fot. WPT

Sektor innowacji fot. WPT

Skorzystaj z Weryfikatora innowacji!

Na portalu www.sektorinnowacji.pl, który został stworzony przez Wrocławski Park Technologiczny, działa WERYFIKATOR INNOWACJI. Jest to bezpłatne narzędzie, w ramach którego eksperci z WPT, największego w Polsce parku technologicznego, udzielają porad zainteresowanym innowatorom, przedsiębiorcom czy naukowcom, dotyczących m.in. tego, jak rozwijać ich pomysły np. jakie kroki podjąć, by pomysł na innowację zmienić w biznesplan, jak wprowadzić firmę na kolejny etap rozwoju, jak skomercjalizować projekt R&D, czy pozyskać dofinansowanie na rozwój innowacji. Odbywa się to na zasadach pełnej poufności. Aby skorzystać ze wsparcia należy wypełnić specjalną ankietę, w której można podać tyle informacji, ile się uzna za stosowne.

SEKTOR INNOWACJI to przestrzeń, którą dedykujemy innowacjom. Chcemy, by wsparcie i miejsce dla siebie znalazł w niej każdy innowator, niezależnie od tego, czy działa samodzielnie, prowadzi własny startup, firmę z sektora MŚP, pracuje w międzynarodowej korporacji, czy też rozwija się na uczelni wyższej. Właśnie dlatego częścią projektu jest Weryfikator innowacji – komentuje Maciej Potocki, Prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Sektor innowacji fot. WPT

Sektor innowacji fot. WPT

Baza wiedzy innowatora

W ramach SEKTORA INNOWACJI dostępne są również inne narzędzia realnie wspierające innowatorów m.in. Giełda innowacji, a portal sektorinnowacji.pl stanowi również dawkę wiedzy na temat rozwoju innowacyjnego biznesu. Stale rozbudowywana jest na nim BAZA WIEDZY INNOWATORA, w której opisywane są kwestie ważne dla przedsiębiorców. Można dzięki niej skorzystać z wiedzy na temat zakładania i prowadzenia innowacyjnego biznesu! W artykułach, można znaleźć informacje o tym, jak rozwijać własny biznes, projekty R&D, komercjalizować innowacje, ale też pozyskiwać dofinansowania z różnych źródeł.

Sektor innowacji fot. WPT

Sektor innowacji fot. WPT

Czym jest Sektor Innowacji?

SEKTOR INNOWACJI to projekt, który powstał z inicjatywy Wrocławskiego Parku Technologicznego, pod patronatem honorowym Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Już dziś włączyło się w jego realizację wiele znaczących dla regionu instytucji wspierania biznesu, wśród których są: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, ARLEG S.A. Agencja Rozwoju Regionalnego, Business Centre Club – Loża Dolnośląska, Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej, Dolnośląska Zielona Dolina, Dolnośląski Fundusz Gospodarczy, Dolnośląski Fundusz Rozwoju, Dolnośląska Izba Gospodarcza, Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego, Wrocławskie Centrum Transferu Technologii.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na www.sektorinnowacji.pl.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone