Wrocławski Park Technologiczny: Konferencja – Wrocław jest przedsiębiorczy!

Możliwość komentowania Wrocławski Park Technologiczny: Konferencja – Wrocław jest przedsiębiorczy! została wyłączona Aktualności, Nauka

Wrocław jest przedsiębiorczy! Pod tym hasłem spotkamy się na hybrydowej konferencji organizowanej przez Wrocławski Park Technologiczny 9 listopada 2021 roku w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Udział w niej jest bezpłatny!

Wrocław jest przedsiębiorczy grafika WPT

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowe wydarzenie, w ramach którego promowane są różne formy przedsiębiorczości. W tym roku odbywa się on w dniach 8-14 listopada. We Wrocławiu będziemy obchodzić go, rozmawiając o tym, co czyni nasze miasto przedsiębiorczym! Hybrydowa konferencja „Wrocław jest przedsiębiorczy” organizowana jest przez Wrocławski Park Technologiczny, który jest miejscem działalności ponad 200 firm, ale też inicjatorem wielu akcji społecznych promujących przedsiębiorczość.

9 listopada spotkamy się we Wrocławskim Parku Technologicznym, ale też online, po to, by porozmawiać o tym, co dla nas najważniejsze, czyli przedsiębiorczości i tym, jak może ona projektować przyszłość każdego z nas – komentuje Maciej Potocki, Prezes WPT.

Porozmawiajmy o przedsiębiorczości!

W programie spotkania znajdują się dwa panele dyskusyjne. Pierwszy z nich będzie poświęcony wrocławskiej mikroprzedsiębiorczości i podsumuje projekt Bez mikro nie ma makro. Wezmą w nim udział przedstawiciele WPT oraz ambasadorów kampanii, wśród których są: Dolnośląska Izba Rzemieślnicza, Dolnośląska Izba Gospodarcza, Uniwersytet Ekonomiczny, Biuro Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia i Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Dyskusję poprzedzi premiera raportu „Wrocławska mikroprzedsiębiorczość”, który podsumowuje badanie wrocławskiej mikroprzedsiębiorczości i przedstawia wyzwania oraz potrzeby lokalnych mikrofirm.

Drugi panel dyskusyjny pokaże, że przedsiębiorczość nie jedno ma imię! Będzie on podsumowaniem spotkań o wrocławskiej przedsiębiorczości, odbywających się pod hasłem „Przedsiębiorczość projektuje przyszłość”. Wezmą w nim udział przedstawiciele WKS Śląsk Wrocław, MPWiK we Wrocławiu, MOPS we Wrocławiu, Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, Wrocławskiego Centrum Seniora oraz MPK Wrocław. Będzie to okazja do przekonania się, że przedsiębiorczość to nie tylko biznes, ale też pełna energii postawa, podejmowanie własnych inicjatyw, aktywność w różnych obszarach życia.

Rejestracja

Udział w spotkaniu „Wrocław jest przedsiębiorczy” jest bezpłatny. Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie w WPT, ale każdy chętny może się zarejestrować na jego wirtualną wersję na www.technologpark.pl.

Oto harmonogram konferencji:

  • 9:30 – otwarcie konferencji
  • 9:45 – 10:00 – prezentacja raportu „Wrocławska przedsiębiorczość”, podsumowanie projektu Bez mikro nie ma makro
  • 10:00 – 10:45 – panel dyskusyjny „Bez mikro nie ma makro”
  • 10:45 – 11:15 – przerwa
  • 11:15 – 12:00 – panel dyskusyjny „Przedsiębiorczość projektuje przyszłość”

Więcej informacji www.technologpark.pl/wroclaw-jest-przedsiebiorczy

Źródło informacji: mat. prasowe: www.technologpark.pl/wroclaw-jest-przedsiebiorczy

 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone