Wrocławski Park Technologiczny: Rusza SEKTOR INNOWACJI, czyli bezpłatne wsparcie dla innowatorów od WPT

Możliwość komentowania Wrocławski Park Technologiczny: Rusza SEKTOR INNOWACJI, czyli bezpłatne wsparcie dla innowatorów od WPT została wyłączona Aktualności, Biznes

30 marca, w trakcie konferencji „Wrocław jest przedsiębiorczy” swoją premierę miał SEKTOR INNOWACJI, nowy projekt Wrocławskiego Parku Technologicznego, w ramach którego innowatorzy – przedsiębiorcy, naukowcy czy studenci, będą mogli uzyskać bezpłatne wsparcie w rozwoju swoich pomysłów.

Sektor innowacji fot. WPT

Sektor innowacji fot. WPT

SEKTOR INNOWACJI to projekt, w ramach którego Wrocławski Park Technologiczny stworzył narzędzia dedykowane dla biznesu i środowiska akademickiego, które związane jest z innowacjami.

SEKTOR INNOWACJI to przestrzeń, którą dedykujemy innowacjom. Chcemy, by wsparcie i miejsce dla siebie znalazł w niej każdy innowator, niezależnie od tego, czy działa samodzielnie, prowadzi własny startup, firmę z sektora MŚP, pracuje w międzynarodowej korporacji, czy też rozwija się na uczelni wyższej – komentuje Maciej Potocki, Prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego.

Tu znajdziesz innowacje

Na portalu sektorinnowacji.pl działa Giełda Innowacji – baza umożliwiająca bezpłatne dodawanie i wyszukiwanie innowacyjnych usług, produktów i technologii tworzonych przez innowatorów, firmy i instytucje z różnych branż. To miejsce dla każdego, kto rozwija innowacje niezależnie od tego, czy robi to we własnym zakresie, na uczelni wyższej czy w ramach międzynarodowej organizacji!

Sektor innowacji fot. WPT

Sektor innowacji fot. WPT

Sprawdź, jak rozwijać innowacje

W ramach projektu, na portalu sektorinnowacji.pl działa WERYFIKATOR INNOWACJI – bezpłatne narzędzie, w ramach którego eksperci z WPT i instytucji partnerskich projektu, będą udzielać porad zainteresowanym innowatorom, przedsiębiorcom czy naukowcom, dotyczących tego, jak rozwijać ich pomysł np. jakie kroki podjąć, by pomysł na innowację zmienić w biznesplan.

Na portalu działa, i będzie stale rozbudowywana, BAZA WIEDZY INNOWATORA, w ramach której można znaleźć eksperckie informacje dotyczące kwestii ważnych dla przedsiębiorców, ale też zbiór informacji o instytucjach otoczenia biznesu, z którymi mogą współpracować.

To jednak nie wszystko! Projekt będzie pokazywać, jak ogromny potencjał ma współpraca uczelni wyższych i biznesu, dlatego na portalu sektorinnowacji.pl znajduje się specjalnie poświęcona im sekcja. Działalność uczelni jest tam zaprezentowana z perspektywy partnera dla biznesu i innowatorów. Są wśród nich Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Sektor innowacji fot. WPT

Sektor innowacji fot. WPT

Dumni z lokalnych innowacji!

SEKTOR INNOWACJI to projekt rozwijany we Wrocławiu, dlatego nie mogło zabraknąć opowieści o sukcesach dolnośląskich przedsiębiorców i naukowców, którzy rozwijają innowacje, znane nie tylko w kraju, ale i na całym świecie. W formie case study będzie można je przeczytać na portalu sektorinnowacji.pl.

Projekt powstał z inicjatywy Wrocławskiego Parku Technologicznego, pod patronatem honorowym Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Już dziś włączyło się w jego realizację wiele znaczących dla regionu instytucji wspierania biznesu, wśród których są: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, ARLEG S.A. Agencja Rozwoju Regionalnego, Business Centre Club – Loża Dolnośląska, Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej, Dolnośląska Zielona Dolina, Dolnośląski Fundusz Gospodarczy, Dolnośląski Fundusz Rozwoju, Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego, Wrocławskie Centrum Transferu Technologii.

Sektor innowacji fot. WPT

Sektor innowacji fot. WPT

Premiera projektu odbyła się w trakcie konferencji „Wrocław jest przedsiębiorczy”, 30 marca 2022 roku. Towarzyszył jej panel dyskusyjny „Jak łączyć biznes i naukę”, w trakcie którego reprezentanci wrocławskich uczelni, przedsiębiorstw z sektora MŚP i startupów, rozmawiali o tym, jaki potencjał niesie ze sobą współpraca biznesu i nauki. Ich dyskusję można obejrzeć pod tym linkiem: https://youtu.be/vmLD7GcUq18.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na www.sektorinnowacji.pl

źródło informacji: mat. prasowe Wrocławski Park Technologiczny

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone