Wrocławski Rower Miejski – zmiany już od wiosny 2019

Możliwość komentowania Wrocławski Rower Miejski – zmiany już od wiosny 2019 została wyłączona Aktualności, Inwestycje

Od 1 marca rusza Wrocławski Rower Miejski. Ponownie operatorem będzie firma Nextbike, która zapowiedziała zmiany szczególnie w ilości udostępnionych jednośladów.

 

Jakie zmiany?

Do użytku zostanie oddane 2000 rowerów i 200 stacji (do tej pory było 800 rowerów i 81 stacji) . Od tego sezonu z jednośladów będzie można korzystać przez cały rok gdyż zniknie przerwa zimowa.

Poza tym w ofercie pojawią się rowery niestandardowe – 35 szt. rowerów dziecięcych, 10 szt. rowerów składanych, 6 szt. rowerów elektrycznych, 6 szt. rowerów typu tandem, 6 szt. rowerów towarowych (cargo) i 2 szt. rowerów typu handbike. Jedną ze zmian jest również wyposażenie rowerów w komputer pokładowy, m.in. z GPS. Dzięki temu, że rowery będą miały wbudowaną blokadę na tylnym kole, nie będą już stosowane stojaki z elektorozamkami do blokowania roweru na stacji rowerowej. Wypożyczyć i zwrócić rowery będzie można za pomocą aplikacji, komputera pokładowego lub za pomocą terminala (terminale nie będą na wszystkich stacjach).

Rowery niestandardowe będzie można zamówić i zostaną „podstawione” do jednej z 5 stacji (Galeria Dominikańska, ul. Lotnicza Na Ostatnim Groszu, ul.Powstańców Śląskich przy al. Hallera,  ul.Żmigrodzka przy ul.Broniewskiego i rondo Reagana. W przypadku „podstawiania” roweru do innej stacji operator będzie miał prawo naliczyć dodatkową opłatę za dostarczenie i odbiór roweru.

Utrzymane zostaną dotychczasowe opłaty za wypożyczenie roweru zwykłego tj.: bezpłatnie do 20 min, 2 zł od 21 min do 60 min, 4 zł za każdą następną godzinę. Maksymalny czas wypożyczenia roweru wynosi 12 godzin.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone