Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia już w ten weekend

Możliwość komentowania Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia już w ten weekend została wyłączona Aktualności

W dniach 23-24 września odbędą się Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia. Impreza będzie odbywać się głównie na Wyspie Słodowej, gdzie będzie można m.in. wykonać za darmo podstawowe badania profilaktyczne.

Podczas Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia będzie można wykonać m.in. badanie ciśnienia, glukozy czy sprawdzić znamiona. Specjaliści udzielą bezpłatnych konsultacji. Na miejscu będzie także krwiobus oraz stanowisko DKMS dla osób gotowych, by zarejestrować się jako dawcy szpiku.

Dzieci będą miały okazję poznać Szpital Pluszowego Misia oraz wziąć udział w grze terenowej „Orientuj się na zdrowie” – tutaj czas i spryt liczy się tak samo, jak dobra orientacja w terenie. Wydarzenie adresowane jest do całych rodzin, na Wyspie pojawią się food trucki ze zdrowym jedzeniem, które zadbają dobrą strawę dla ciała.
 
Rowerzyści będą mogli wziąć udział w peletonie rowerowym, który przejedzie z Polany Karłowickiej na Wyspę Słodową, inaugurując tegoroczne Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia. Natomiast na zakończenie przygotowano maraton fitness – dwugodzinne zajęcia pod kierunkiem znanych i lubianych instruktorów Fitness Academy.
 
Podczas imprezy nie zabraknie także nagród dla najbardziej aktywnych uczestników. Organizatorem wydarzenia są: Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UM Wrocławia oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć pod tym adresem.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone