Wrocławskie Święto Rowerzysty coraz bliżej

Komentarzy (0) Aktualności, Sport

11 czerwca odbędzie się kolejna edycja Wrocławskiego Święta Rowerzysty, czyli największej niesportowej imprezy rowerowej na Dolnym Śląsku. Celem wydarzenia jest promowanie ruchu rowerowego jako doskonałego środka transportu, a także integracja środowisk miłośników rowerów.

Zwiększenie udziału rowerzystów w ruchu transportowym ma przełożenie na obniżenie poziomu hałasu i na czystość powietrza. Organizatorom zależy, by mieszkańcy używali roweru jak najczęściej, a jazda na nim była możliwie przyjemna, komfortowa i przede wszystkim – bezpieczna.

Wielki Peleton rowerowy po największych ulicach miasta wyruszy tradycyjnie w samo południe z placu Nowy Targ. Gośćmi specjalnymi imprezy będą muzycy Bike Band Parade, którzy pojadą wspólnie z Peletonem na ogromnych platformach i rikszach rowerowych. Jak zapewniają organizatorzy, będzie muzyczne, pozytywnie i kolorowo, a rowerzyści będą mieli okazję stać się częścią muzycznego show, grając na swoich dzwonkach rowerowych w takt muzyki.

Wrocławskie Święto Rowerzysty poprzedzać będzie Podwieczorek Rowerowy. Jest to forma podziękowania dla mieszkańców, którzy na co dzień korzystają z roweru, a zarazem zaproszenie do udziału w paradzie.

Szczegóły na temat imprezy: https://polakpotrafi.pl/projekt/wroclawskie-swieto-rowerzysty.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *