WroEscape, czyli święto escape roomów, już od piątku we Wrocławiu

Możliwość komentowania WroEscape, czyli święto escape roomów, już od piątku we Wrocławiu została wyłączona Aktualności

Impreza potrwa 3 dni, podczas których odbędzie się m.in. wielki finał I Mistrzostw Polski w Escape Roomach oraz pierwsza w Polsce konferencja, poświęcona tej tematyce.

Escape room (tzw. pokój zagadek, pokój ucieczki) to gra przeniesiona ze świata wirtualnego do rzeczywistości.  Gracze mają za zadanie wydostać się w określonym czasie z zamkniętego pomieszczenia. Do tego celu prowadzi ich sieć zaskakujących łamigłówek i mechanizmów, a przede wszystkim fabuła.

Pierwszy tego typu pokój w Polsce powstał we Wrocławiu w 2014 roku. Dziś escape roomy są już obecne we wszystkich największych miastach. W całym kraju działa w sumie ponad 900 pokoi, prowadzonych przez trzysta firm.

– Escape roomy jako nowa, miejska rozrywka, to ogólnoświatowy trend. Narodził się w Azji, za europejską kolebkę uznaje się węgierski Budapeszt, jednak pokoje zagadek można dziś spotkać wszędzie, od Nowego Jorku po Pekin. Cieszy mnie, że Wrocław był pierwszym miastem w Polsce, w którym zaczął działać escape room. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w konferencji! – mówi dyrektor Biura Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia, Wiola Samborska.

W ramach WroEscape 2017 odbędzie się:

  • 27 października: Finał PolandEscape 2017 – wielki finał I Mistrzostw Polski w Escape Roomach, podczas którego zmierzą się ze sobą najlepsze drużyny z całej Polski. To pierwsze takie wydarzenie w kraju. (lokalizacja: Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia, cały dzień). Więcej informacji https://polandescape.com/
  • 28 października:  Pierwsza w Polsce konferencja na temat  Escape Roomów, podczas której będzie można  posłuchać wystąpień liderów rynku oraz samych miłośników tej branży. Nie zabraknie twardych danych i ciekawych przykładów z całego świata. Odbędą się także warsztaty, które  poprowadzą specjaliści z Polski i z zagranicy – konstruktorzy pokoi i zagadek, marketingowcy, a także profesjonalni gracze. Udział w konferencji jest bezpłatny, rejestracja do środy 25 października. Formularz rejestracyjny i program konferencji są dostępne na stronie: https://wroescape.com/ Konferencji będą towarzyszyć targi branży Escape Room, pełne ciekawych rozwiązań i nowatorskich technologii. (lokalizacja: Wrocławskie Centrum Kongresoweprzy Hali Stulecia)
  • 29 października – Zwiedzanie Wrocławia i wrocławskich Escape Roomów.  Jest ich ponad 60 + 2 domy strachu.
Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone