Krzysztof Zawadzki: Współpraca to klucz do sukcesu biznesowego firmy Frankonia Poland

Możliwość komentowania Krzysztof Zawadzki: Współpraca to klucz do sukcesu biznesowego firmy Frankonia Poland została wyłączona Aktualności, firma tygodnia

Krzysztof Zawadzki, od przeszło 30 lat Prezes Zarządu firmy Frankonia Poland. Aktywny lekarz specjalista chorób wewnętrznych, lider i biznesmen aktywny na rynku lokalnym, zaangażowany m.in. w rozwój hotelu Delta-In w Dzierżoniowie. Laureat wielu nagród branżowych, w szczególności prestiżową nagrodą Konfederacji Lewiatan dla MSP. Pasjonat gór, gdzie też stara się zdobywać najwyższe szczyty.

Krzysztof Zawadzki, Prezes Zarządu firmy Frankonia Poland fot. mat. prasowe Frankonia Poland

Krzysztof Zawadzki, Prezes Zarządu firmy Frankonia Poland fot. mat. prasowe Frankonia Poland

Frankonia to międzynarodowa marka i lider na światowym rynku EMC. Laboratoria bezechowe produkowane w Dzierżoniowie, zamawiane i doceniane są przez najlepsze światowe marki z branży motoryzacyjnej (m.in. BMW, Audi, Mercedes Benz, VW, Jaguar, DEKRA) lotniczej (m.in. Boeing), telekomunikacyjnej (m.in. Ubiquity, Sagem, Nokia, Sony Eriksson, Garmin) czy producentów AGD/RTV (m.in. Bosch, Viessmann, Electrolux, Siemens, Stanley).

fot. mat. prasowe Frankonia Poland

fot. mat. prasowe Frankonia Poland

„Projektowanie i produkcja laboratoriów do badania kompatybilności elektromagnetycznej [laboratoria EMC]” to częsta odpowiedź na pytanie czym, od około 30 lat, zajmuje się firma Frankonia Poland z Dzierżoniowa. Ta enigmatyczna fraza nie zawsze jest czytelna i zrozumiała dla osób spoza branży inżynieryjnej. Techniczna nomenklatura zdaje się oznaczać coś odległego i pozornie niezwiązanego z naszym codziennym życiem. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że efekty pracy komór EMC spotykamy codziennie, w postaci braku zakłóceń w działaniu urządzeń elektrotechnicznych czy elektronicznych. Zapewne każdemu znane są sytuacje, gdy działanie jednego urządzenia elektrycznego np. wiertarki wpływało na niepoprawne działanie innego np. odbiornika radiowego czy telewizora kineskopowego znajdującego się w sąsiednim pomieszczeniu.

Intuicyjnie rozumiemy, że jeżeli coś jest kompatybilne to oznacza, że może współpracować, bez konfliktów, z innymi. W kompatybilności elektromagnetycznej (EMC), w uproszczeniu, chodzi właśnie o taką bezkonfliktową współpracę urządzeń w zakresie elektryczności i magnetyzmu.

fot. mat. prasowe Frankonia Poland

fot. mat. prasowe Frankonia Poland

Gwałtowny rozwój elektroniki i telekomunikacji w latach 90-tych XX wieku, trendy rozwoju rynku motoryzacyjnego czy elektroniki użytkowej były jasnym sygnałem dla firmy Frankonia Poland, że obrany kierunek i profil działalności to strzał w dziesiątkę. Identyfikacja ogromnego potencjału biznesowego badań kompatybilności elektromagnetycznej jaką niesie ze sobą potrzeba współpracy coraz większej liczby urządzeń i systemów była w tamtym czasie decyzją wizjonerską. Dziś powszechne, w połowie lat 90-tych dopiero raczkujące, technologie WiFi, GSM, UMTS, GPS czy Bluetooth wykorzystywane są powszechnie w każdej dziedzinie życia, a moduły obsługujące te technologie znajdziemy już w najrozmaitszych urządzeniach, które muszą pracować w jednym środowisku bez zakłóceń. Złożoność dzisiejszych urządzeń czy pojazdów wymaga coraz precyzyjniejszych badań w nowoczesnych laboratoriach EMC gdzie mierzona jest ich kompatybilność do wzajemnego współdziałania w środowisku elektromagnetycznym.

Frankonia Poland logo fot. mat. prasowe Frankonia Poland

Tuż po transformacji ustrojowej, na rok przez wdrożeniem pierwszej dyrektywy europejskiej dotyczącej norm kompatybilności elektromagnetycznej, lek. med. Krzysztof Zawadzki wraz z wspólnikami, w Dzierżoniowie, powołał do życia firmę Frankonia Poland. Instynkt biznesowy podpowiadał, że niszowy i zarazem specjalistyczny produkt może być receptą na sukces oraz ciekawą i pełną wyzwań drogą rozwoju na kolejne dekady.

Ambitny plan, spójna wizja poparta skutecznymi decyzjami biznesowymi i ogromem pracy, ale również duża doza szczęścia pozwoliły Prezesowi na szybki rozwój organizacji, profesjonalizację parku maszynowego, stałe zwiększanie zatrudnienia i, co najważniejsze, zdobywanie coraz to większych kontraktów, budując na rynku międzynarodowym pozycję Frankonii jako lidera w obszarze EMC. Obecnie Frankonia Poland dysponuje wykwalifikowanym zespołem pasjonatów i specjalistów, nierzadko związanych z firmą od samego początku jej istnienia.

Laboratoria EMC do swojej poprawnej, powtarzalnej i wiarygodnej pracy wymagają najwyższej precyzji wykonania zarówno na etapie produkcji jak i podczas montażu. Etap produkcji realizowany jest przy wykorzystaniu parku maszynowego bazującego na maszynach marki Trumpf, dostarczającego najwyższej klasy centra obróbki metali. Procesy produkcyjne i logistyczne nie mogące podlegać automatyzacji zaopiekowanie są przez wykwalifikowane zespoły specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.

fot. mat. prasowe Frankonia Poland

fot. mat. prasowe Frankonia Poland

To właśnie budowa profesjonalnych i zaangażowanych zespołów, ich współpraca przekładająca się na wysoką jakość realizowanych projektów to największy sukces Prezesa Krzysztofa Zawadzkiego. Skuteczne realizowanie projektów mniejszej i średniej wielkości, inwestycje w robotyzację i automatyzację parku maszynowego oraz dbałość o najwyższą jakość produktu i obsługi klienta pozwoliły na zbudowanie rozpoznawalnej, wiarygodnej marki w hermetycznej rynku, jakim jest branża EMC. Konsekwencja w działaniu, wzorowe zarządzanie zapewniające ciągły rozwój firmy Frankonia Poland, zaowocowało flagowymi kontraktami na największe laboratoria, w których badane są m.in. pociągi Pendolino, samoloty Boeing czy pojazdy marki Mercedes Benz.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone