„Wspomnienia oniryczne” – Zostań aktorem teatru rysunku

Możliwość komentowania „Wspomnienia oniryczne” – Zostań aktorem teatru rysunku została wyłączona Aktualności

Galeria Akademicka „Made in Wrocław” zaprasza współtworzenia wielkoformatowego  rysunku, który będzie przez 3 dni tworzony przez wrocławską artystkę Annę Szalwę. Podczas akcji „Wspomnienia oniryczne” autorka będzie rysować fragmenty swoich snów i motywy  z nimi związane.  Jednocześnie będzie zapraszać widzów do „teatru rysunku” i zachęcać ich, aby sugerowali jej motywy zaczerpnięte z własnych snów i w ten sposób współtworzyli dzieło na „żywo”.

 

Do akcji może się włączyć każdy, kto przyjdzie w trakcie powstawania dzieła, czyli od 30 listopada do 2 grudnia 2018 w godzinach 16.00 – 20.00 do Galerii Made in Wrocław (II piętro) mieszczącej się w przestrzeni Galerii Wnętrz DOMAR we Wrocławiu. 

Każdy uczestnik akcji może zdecydować, jak jego historia lub opinia ma zostać wykorzystana i umieszczona na rysunku. Artystka odda to w formie dorysowania lub zniszczenia fragmentu kompozycji, zarysowania już wcześniej wykorzystanej lub czystszej przestrzeni.

Pierwsze próby rysowania na żywo odbywały się na mniejszą skalę. Polegały na zapraszaniu do swojego miejsca pracy w trakcie tworzenia znajomych artystów z najbliższego środowiska, lub rysowaniu na żywo po swoich rysunkach i grafikach w trakcie wernisaży wystaw grupowych. Do tego pomysłu popchnęły mnie także dotychczasowe doświadczenia przy tworzeniu projektów scenograficznych i multimedialnych projekcji teatralnych. Warto też wspomnieć, że moja akcja nawiązuje do „teatrów rysowania” Franciszka Starowieyskiego, jednak różni się spontanicznością i przełamaniem rutyny w procesie tworzenia poprzez pozwolenie na swobodną ingerencję odbiorców. Zatem podczas wydarzenia ,,Wspomnienia oniryczne’’ pomysł na pracę formowany będzie w sytuacji zastanej w danym miejscu i czasie w obecności danych ludzi, co zasadniczo wpływa na ostateczną formę dzieła. Poszukuję odpowiednich pretekstów i środków do tego, aby nieskończenie poszerzać granice pojęcia procesu twórczego oraz własnej wyobraźni, ale także chcę prowokować odbiorców do przełamywania swoich schematów myślowych. Moim celem jest transformacja swojego rysunku na sytuację, w której wartością artystyczną jest sam akt tworzenia i dzieło końcowe. mówi autorka projektu Anna Szalwa.

Po zakończeniu akcji finalny rysunek będzie można oglądać 10 grudnia w Galerii Made in Wrocław.

 Anna Szalwa

Studentka V roku Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się rysunkiem, animacją, projektowaniem graficznym, tworzeniem elementów scenografii. Udziela się aktywnie w zbiorowych projektach artystycznych związanych z ASP Wrocław i nie tylko. Ma na koncie 12 wystaw indywidualnych i 60 wystaw zbiorowych w Polsce i za granicą. W ostatnim czasie szczególnie skupia się na rozwijaniu swojego warsztatu rysunkowego. Tworzy swobodne kompozycje o charakterystycznej, lapidarnej formie. W swoich najnowszych pracach inspiruje się architekturą antyczną, wybranymi symbolami zaczerpniętymi z ikonologii różnych kultur i epok, psychoanalizą oraz nurtem nadrealizmu.

 

O Galerii Wnętrz Domar:

Wrocławska Galeria Wnętrz Domar to jedna z największych galerii wyposażenia wnętrz w Polsce. Na 18 000 m² swoje stoiska ma ponad 100 najemców, którzy mają w swojej ofercie produkty wyposażenia wnętrz i materiałów wykończeniowych – począwszy od mebli, poprzez dekoracje, wyposażenie kuchni, podłogi, dywany, firany, zasłony, tapety, oświetlenie, kominki, drzwi, schody czy okna a nawet systemy do inteligentnych domów.

Materiały: Domar – Galeria Wnętrz

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone