Wydarzenia w Starej Kopalni

Możliwość komentowania Wydarzenia w Starej Kopalni została wyłączona Aktualności, Kultura

Za Nami weekend w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu, gdzie odbył się pokaz konkursowy filmów abstrakcyjnych zrealizowanych przez dzieci w ramach projektu „Kropka i kreska – Dolny Śląsk w abstrakcji filmowej”. Wśród nagrodzonych przez publiczność filmów znalazły się dwa, które powstały w Starej Kopalni – „Glina” oraz „Z głębi ziemi”.

Ponadto w ramach Międzynarodowego Festiwalu Punto y Raya Junior 2019 Stara Kopalnia prowadziła całodniowe warsztaty z wykorzystaniem gliny i węgla, które cieszyły się duży powodzeniem.

Kolejne wydarzenia w Starej Kopalni to:

10.10.2019 r., godzina 17.00
Musical z piosenkami z Jamesa Bonda
Organizatorem jest II Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu. Bezpłatne wejściówki do odbioru w sekretariacie szkoły – liczba miejsc ograniczona!

11-12.10.2019 r.
Festiwal Podróżnika National Geographic
W ramach Festiwalu Podróżników National Geographic odbędą się warsztaty zdobnicze, które zostaną poprowadzone 11 października w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu oraz na aż 3 prelekcje w Starej Kopalni (12 października).

 

Plan prelekcji:
15.00 -16.30       Elżbieta Szumska i Małgorzata Szumska  „Podróż do korzeni  w dwóch odsłonach”
Matka, właścicielka kopalni złota i córka przewodniczka, podróżniczka, we wspólnej prelekcji przedstawią historie wysiedlonych z Dolnego Śląska Niemców, oraz opowiedzą o  Polakach w Nowym Świecie.

16:45 -17:45       Szymon Nitka – Znajkraj „Z rowerem, w pociągu i po Europie – miesięczna podróż z biletem Interrail” Czyli cztery rowerowe regiony w Europie, dwadzieścia podroży pociągami, tysiąc pokonanych kilometrów.

W rolach głównych wystąpią: Drezno i Kraina Łaby w niemieckiej Saksonii, trasa rowerowa Ennsradweg w Alpach austriackich, Południowy Tyrol we Włoszech oraz duet z Holandii – Fryzja i Morze Wattowe.

Narratorem będzie Szymon Nitka – turysta rowerowy, bloger podróżniczy, współpracownik magazynu Rowertour i ambasador marki Kross

18:00-19:00       Aleksandra Świstow – Pojechana „Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin.”
Zabawne historie z życia Polki w jednym z największych miast Chin i opowieści z podróży po Państwie Środka: o obutych psach, podrabianym ryżu, układaniu się z duchami, przemycie mleka w proszku, targach matrymonialnych, tradycyjnym weselu i nowoczesnych zaręczynach, słodyczach nadziewanych pastą z czerwonej fasoli i o tym, co powinien zrobić każdy chiński prawdziwy mężczyzna. Aleksandra Świstow, autorka książki “Laowai w wielkim mieście”, opowiada o swoich potyczkach i niuansach chińskiej kultury z humorem i dystansem, zapraszając do wspólnej podróży po „kraju na końcu świata i nie z tego świata”. Podróży lokalnym zwyczajem bez trzymanki i czasem pod prąd.

Więcej na temat festiwalu: http://travelery.national-geographic.pl/festiwal-wroclaw

12.10.2019 r., godzina 19.00
Spektakl „Kiedy kota nie ma”
“Kiedy kota nie ma…” istnieje szansa, że pojawi się w najmniej oczekiwanym momencie! A wtedy bieg komicznych wydarzeń w tej znakomitej brytyjskiej komedii sytuacyjnej, może nabrać zawrotnego tempa, a rozbawienie Widzów całkowicie wymknąć się spod kontroli. Podróż poślubna do Saint Tropez? Tak! Ale w dwudziestą rocznicę ślubu ??? Jak poradzą sobie z wzajemnymi uszczypliwościami dwa zabawne angielskie małżeństwa z 20-letnim stażem – odpowiedzi mogą być abstrakcyjnie zaskakujące! Jedyne przewidywalne tego wieczoru, to ponad 2 godziny dobrego dowcipu, humoru i śmiechu do łez!

OBSADA:
Viola Arlak, Maja Barełkowska, Piotr Cyrwus, Jacek Lenartowicz, Zofia Zborowska, Magdalena Wróbel
Reżyseria: Andrzej Rozhin
scenografia i kostiumy: Joanna Pielat-Rusinkiewicz
przekład: Klaudyna Rozhin
opracowanie muzyczne: Agnieszka Putkiewicz

Bilety dostępne online na stronie Teatru Capitol oraz w kasie Starej Kopalni.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone