Wzdłuż rzeki Oławy powstaje malownicza ścieżka pieszo-rowerowa

Możliwość komentowania Wzdłuż rzeki Oławy powstaje malownicza ścieżka pieszo-rowerowa została wyłączona Aktualności, Inwestycje

Trwa budowa półkilometrowego fragmentu ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż południowego brzegu rzeki Oławy. Dzięki głosom mieszkańców w dwóch edycjach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, powstanie odcinek pomiędzy Kładką Siedlecką i ul. Na Niskich Łąkach, a Dom Development Wrocław będzie partycypował w kosztach jego realizacji. Ponadto, deweloper wybuduje łącznik do ścieżki od strony ul. Krakowskiej.

Dom Development Wrocław_ścieżka pieszo-rowerowa przy Krakowskiej fot. mat. prasowe DOM Development

Dom Development Wrocław – ścieżka pieszo-rowerowa przy Krakowskiej fot. mat. prasowe DOM Development

Okolice rzeki Oławy nazywane są Wrocławską Amazonią ze względu na bujną i dziką roślinność w tym rejonie. Bogata jest też fauna – nad rzeką występuje aż 26 gatunków ptaków i 6 gatunków nietoperzy, można tu również spotkać jaszczurki, norki i bobry.

W styczniu Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu rozpoczął budowę pierwszego odcinka ścieżki wzdłuż rzeki Oławy, od Kładki Siedleckiej do okolic budynku przy ul. Krakowskiej 92. Działania są efektem decyzji mieszkańców Wrocławia, którzy w 2020 r. zagłosowali we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim na projekt ścieżki. Ten fragment wybudowanego nabrzeża będzie dostępny dla spacerowiczów, biegaczy i rowerzystów jeszcze przed wakacjami. Jego całkowity koszt wyniesie niemal 670 tys. zł, z czego 400 tys. zł pokryje Dom Development Wrocław, budujący w tej okolicy Apartamenty nad Oławką.

Deweloper przeznaczy dodatkowo 270 tys. zł na projekt i wykonanie 130-metrowego łącznika prowadzącego nad rzekę Oławę z ulicy Krakowskiej wraz z zagospodarowaniem terenu, na wysokości centrum handlowego Family Point. Nawierzchnia łącznika zostanie wykonana z materiałów przepuszczalnych, podobnie jak trasa nad rzeką.

– Łącznik do rzeki planujemy wykonać w poszanowaniu istniejącej zieleni, a teren przyległy uzupełnić o nowe nasadzenia i wyposażyć w ławki oraz kosze na śmieci. Szczegółowe rozwiązania zawierać będzie projekt budowalny i wykonawczy, który powstanie do końca czerwca, a prace budowlane rozpoczniemy w połowie przyszłego roku – mówi Andrzej Całka, dyrektor przygotowania inwestycji w Dom Development Wrocław.

Drugi fragment ścieżki pieszo-rowerowej nad Oławą również powstanie dzięki głosom wrocławian w WBO z 2021 r. W tym etapie trasa zostanie przedłużona aż do mostu Rakowieckiego i ul. Na Niskich Łąkach.

Oba odcinki będą mieć łącznie ponad 1,3 km długości i staną się kolejnym elementem Zielonej Pieszo-Rowerowej Sieci Wrocławia. Po zakończeniu całej inwestycji rowerzyści i piesi, startując z ul. Na Niskich Łąkach, będą mogli wygodnie dotrzeć aż do Lasu Rakowieckiego lub do Parku Wschodniego.

źródło informacji: Dom Development S.A.  – https://stories.prowly.com/313510-wzdluz-rzeki-olawy-powstaje-malownicza-sciezka-pieszo-rowerowa

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone