Zagraniczni turyści coraz chętniej podróżują do Wrocławia

Możliwość komentowania Zagraniczni turyści coraz chętniej podróżują do Wrocławia została wyłączona Aktualności

Liczba wyszukiwań lotów do Wrocławia na 2018 rok wzrosła o 28% w stosunku do 2017. Największy wzrost zainteresowania odwiedzinami w stolicy Dolnego Śląska wykazali podróżni z Włoch, Stanów Zjednoczonych oraz Szwajcarii – wynika z badań przeprowadzonych przez KAYAK.pl.

Wrocław został w tym roku laureatem prestiżowego, międzynarodowego konkursu „European Best Destination”, otrzymując tytuł Najlepszego Kierunku Podróży w Europie. Portal KAYAK.pl postanowił sprawdzić, czy miasto może w związku z tym spodziewać się zauważalnego przypływu odwiedzających. Okazuje się, że tak – wzrosła zarówno liczba wyszukiwań lotów, jak i hoteli – odpowiednio o 28% i aż 242%.

Analiza KAYAK.pl została oparta o wyszukiwania z całego świata. Największy wzrost zainteresowania podróżami do Wrocławia został odnotowany dla wyszukiwań z Włoch, skąd zarejestrowano o 108% więcej zapytań, niż rok wcześniej. Stolica Dolnego Śląska częściej pojawiała się też w wyszukiwaniach ze Stanów Zjednoczonych (o 57%) i ze Szwajcarii o (42%).

Jeszcze większym wzrostem popularności cieszą się noclegi we Wrocławiu – w tym roku liczba ich wyszukiwań zwiększyła się aż o 242% w porównaniu z 2017. Co ciekawe, największą zmianę nastawienia widać wśród samych Polaków. W 2018 trzykrotnie częściej (303%) niż przed rokiem planują odwiedzić stolicę Dolnego Śląska. Wzrost zainteresowania zarejestrowano także wśród podróżnych ze Stanów Zjednoczonych (212% więcej wyszukiwań) oraz z Niemiec (33% więcej wyszukiwań).

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone