„Zimowy kwadrans muzyczny”, czyli ferie z Operą Wrocławską

Możliwość komentowania „Zimowy kwadrans muzyczny”, czyli ferie z Operą Wrocławską została wyłączona Aktualności, Kultura

Warsztaty baletowe i wokalne, zajęcia kreatywne i nauka tańca to tylko niektóre z atrakcji, jakie na nadchodzące ferie zimowe dla najmłodszych melomanów przygotowała Opera Wrocławska. Dzieci będą mogły uczestniczyć w cyklu warsztatów „Zimowego kwadransa muzycznego” za pośrednictwem kanału YouTube oraz profilu Opery na Facebooku.

Opera Wroclawska – zimowy kwadrans muzyczny fot. mat. prasowe Opera Wrocławska

Artyści Opery Wrocławskiej zaplanowali 10 spotkań, podczas których zabiorą najmłodszych w podróż za kulisy swojej pracy. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję m.in. wziąć udział w rozgrzewce baletowej, dowiedzieć się kto i dlaczego może śpiewać w chórze oraz jak przygotować ciało do śpiewania, a nawet wcielić się w rolę solisty. Wszystko w klimacie znanych i lubianych bajek.

– Mieliśmy nadzieję, że ferie zimowe będą okazją, by zaprosić uczniów do naszej wspaniałej opery, pokazać magiczny świat tańca, muzyki, przepięknych kostiumów i scenografii. Ze względu na wspólne bezpieczeństwo będziemy mogli jedynie pojawić się w ich domach, na ekranach komputerów. Jesteśmy i na to przygotowani! – mówi dyrektor Opery Wrocławskiej Halina Ołdakowska, która zaprasza najmłodszych melomanów do śledzenia warsztatów online – Za pośrednictwem YouTube oraz Facebooka nasi mali widzowie będą mogli się wcielić w rolę tancerzy, muzyków czy solistów. Czeka ich naprawdę ciekawa przygoda! Mamy nadzieję, że ta forma umili czas dzieciom podczas zimowego odpoczynku, a przy okazji przybliży specyfikę naszej pracy – dodała dyrektor.

Nagrania z cyklu „Zimowy kwadrans muzyczny” będą wyświetlane podczas ferii zimowych, czyli od 4 do 15 stycznia, od poniedziałku do piątku o godz. 10:00 na kanale YouTube oraz Facebooku Opery Wrocławskiej.

Szczegółowy plan „Zimowego kwadransa muzycznego”:

Tydzień I:

  1. Balet w pigułce – poniedziałek, 4 stycznia

  2. Jezioro Łabędzie – wtorek, 5 stycznia

  3. Giselle – środa, 6 stycznia

  4. Dziadek do orzechów – czwartek, 7 stycznia

  5. Karnawałowa niespodzianka – piątek 8 stycznia

Tydzień II:

  1. Chór w pigułce – poniedziałek 11 stycznia

  2. Dziadek do orzechów – zaśpiewaj balet – wtorek, 12 stycznia

  3. Yemaya – śpiewaj i tańcz – środa, 13 stycznia

  4. Pchła Szachrajka – śpiewaj i graj – czwartek, 14 stycznia

  5. Do zobaczenia w operze – piątek, 15 stycznia

Warsztaty „Zimowy kwadrans muzyczny” to już kolejne wydarzenie online realizowane przez Operę Wrocławską, która zaprasza również widzów na sylwestrowo-noworoczny spektakl. Będzie to połączenie trzech aktów ze słynnych oper: Traviaty Giuseppe Verdiego, Cyganerii Giacomo Pucciniego oraz Napoju miłosnego Gaetano Donizettiego. Całość zostanie udostępniona widzom bezpłatnie 31 grudnia i w Nowy Rok. Od 2 stycznia wydarzenie będzie można zobaczyć poprzez stronę internetową Opery Wrocławskiej (kliknij), na której można wykupić dostęp do nagrania.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone