Zmiana organizacji ruchu w Zgorzelcu

Możliwość komentowania Zmiana organizacji ruchu w Zgorzelcu została wyłączona Aktualności, Inwestycje

Jak podaje UM Zgorzelec, od poniedziałku, 15 kwietnia, wykonawca robót budowlanych prowadzonych w ramach III etapu rewitalizacji śródmieścia, rozpoczyna prace na skrzyżowaniu ulic Boh. Getta, Warszawskiej, Staszica, Daszyńskiego i Okrzei. W związku z rozpoczęciem budowy ronda skrzyżowanie zostanie całkowicie wyłączone z ruchu, a w rewitalizowanym obszarze obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu.

Tymczasowa organizacja ruchu, która obowiązywać będzie w rejonie objętym rewitalizacją wprowadza istotne zmiany na zgorzeleckich ulicach:

  1. na skrzyżowaniu ul. J. Piłsudskiego i ul. Wolności (przy moście Jana Pawła II):

– przy wjeździe do miasta od strony Niemiec wprowadzone zostanie oznakowanie: pionowe – „STOP” (B-20) i poziome – LINIA BEZWZGLĘDNEGO ZATRZYMANIA (P-12)

– zmiana przebiegu drogi głównej

  1. odcinki ulic:

– Warszawskiej /od skrzyżowania z ul. Domańskiego do skrzyżowania z ul Boh. Getta/

– Daszyńskiego /od ronda przy ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Staszica

– Okrzei /od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z ul. Boh. Getta

– Staszica /od skrzyżowania z ulicami Domańskiego i Partyzantów do skrzyżowania z ul. Boh. Getta/

oznaczone zostają znakami pionowymi DROGA BEZ PRZEJAZDU (D4a), potocznie określanymi jako „ślepa uliczka”

  1. na czas przebudowy na ul. Staszica zostanie wprowadzony ruch w dwu kierunkach, a wjazd na tę ulicę będzie możliwy tylko od strony skrzyżowania z ulicami Domańskiego i Partyzantów

W ramach tymczasowej organizacji ruchu wprowadzone zostaną objazdy pozwalające omijać wyłączony z ruchu obszar rewitalizacji:

  1. dla jadących od strony Bogatyni, Sulikowa i Zawidowa

  • w kierunku ul. Kościuszki – na skrzyżowaniu ulic Warszawska-Dąbrowskiego- Konarskiego-Domańskiego (przy Urzędzie Miasta) w prawo, w ul. Dąbrowskiego, ul. E Plater do ul. Langiewicza, przy skrzyżowaniu z ul. Sienkiewicza w lewo i prosto do ul. Kościuszki

  • w kierunku Görlitz – na skrzyżowaniu ulic Warszawska, Dąbrowskiego, Konarskiego i Domańskiego (przy Urzędzie Miasta) w lewo, w dół ul. Domańskiego i dalej ul. Partyzantów i ul. Wolności do ul. Piłsudskiego

  1. dla jadących od strony Görlitz

  • w kierunku centrum i w kierunku autostrady A4 – na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Wolności (za zjazdem z mostu im. Jana Pawła II) w prawo, w ul. Wolności i dalej prosto ul. Partyzantów, ul. Domańskiego, ul. Dąbrowskiego do ul. E. Plater, dalej ul. Armii Krajowej do ronda im. Solidarności.

  1. Dla jadących od strony autostrady A4:

  • w kierunku centrum i Görlitz – z ronda im. Solidarności zjazd w ul. Armii Krajowej, po minięciu drugiego ronda przy CHR Plaza, kontynuować jazdę ul. Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. E. Plater i Langiewicza, na skrzyżowaniu w lewo, w ul. E. Plater i dalej ulicami Dąbrowskiego, Domańskiego, Partyzantów i Wolności do ul. Piłsudskiego

Kierowców spoza Zgorzelca, którzy jadąc do Niemiec nie mogą ominąć Zgorzelca i planują przekroczenie granicy mostem im. Jana Pawła zachęcamy do korzystania z trasy:

po zjeździe z ronda im. Solidarności w ul. Armii Krajowej na drugim (małym) rondzie zjazd w ul. Zamiejsko-Lubańską i dalej: ul. Lubańską do ronda im. J. Grucy, z ronda zjazd w ul. Kościuszki i kontynuowanie podróży tą ulicą do końca, do ronda, z którego II zjazdem wyjadą na ul. Piłsudskiego prowadzącą do mostu granicznego.

Z uwagi na zmiany w organizacji ruchu prosimy o zachowanie ostrożności. Za utrudnienia, jak również uciążliwości z nich wynikające serdecznie przepraszamy.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone