Znamy laureatów 34. edycji Konkursu „Teraz Polska” na najlepsze polskie produkty, usługi i innowacje

Możliwość komentowania Znamy laureatów 34. edycji Konkursu „Teraz Polska” na najlepsze polskie produkty, usługi i innowacje została wyłączona Aktualności

Godło „Teraz Polska” trafiło do 22 firm, które uzyskały prawo oznaczenia nim swoich produktów, usług i innowacji. Tytuł Wybitnego Polaka otrzymał prof. Mirosław Ząbek a Honorowe wyróżnienie otrzymał Prezydent RP w latach 2010-2015 Pan Bronisław Komorowski. W dniu finału 34. edycji Konkursu „Teraz Polska” odbywają się oficjalne uroczystości w Belwederze oraz wielka gala w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Laureaci 34. edycji „Teraz Polska” w kategorii Produkty, fot. Kaka.media

Laureaci 34. edycji „Teraz Polska” w kategorii Produkty, fot. Kaka.media

W 2024 r. Godłem „Teraz Polska” nagrodzono 22 firmy (3 firmy otrzymały wyróżnienie). W gronie wygranych znalazły się między innymi: wełna skalna, miody, makaron fit, ale też miodarki, nawozy mineralne, oprogramowanie księgowe, stacja ratownictwa morskiego, regulator napięcia i symetryzator prądów, park rozrywki, drezyny rowerowe, system ogrodzeń aluminiowych, ryby opiekane i kilka innych absolutnie wyjątkowych produktów, usług oraz innowacji.

Oto zwycięskie przedsiębiorstwa i instytucje (w kolejności alfabetycznej):

deBies Janusz Demkowicz, ENERGYLANDIA GOCZAŁ FAMILY Sp. k., FC Auto System Sp. z o.o., GASTRO RENTAL M.Henzel M.Bartosz Sp. j., MAKARONY POLSKIE SA, Mentor SA, Miodziarze Sp. z o.o., MMB Drives Sp. z o.o., NTS Polska SA, Petralana SA, POL-GLASS Sp. z o.o. Sp. k., Przedsiębiorstwo Pszczelarskie ŁYSOŃ Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Wielobranżowe HAMADA Piotr Sulecki, PTWP SA, SEKO SA, Stolarstwo Tomasz Wróbel, TABAL Sp. z o.o., TARGET SA, Twardzik Sp. j. , UNIROL Sp. z o.o., VITRINTEC Sp. z o.o., Web INnovative Software Sp. z o.o.

Laureaci 34. edycji „Teraz Polska” w kategorii Produkty, fot. Kaka.media

Laureaci 34. edycji „Teraz Polska” w kategorii Produkty, fot. Kaka.media

Przedsiębiorcą jest przede wszystkim ten, kto ma w sobie pomysłowość, kreatywność i determinację, kto myśli o swoich klientach, o zmienianiu życia ludzi i tworzeniu wartości. W tym sensie przedsiębiorcą jest niewątpliwie każdy z dzisiejszych Laureatów. Kierujecie firmami różnej wielkości, macie rozmaitą strukturę organizacyjną czy prawną, macie również zróżnicowane przychody i zyski. Naszym zdaniem na koniec dnia bardzo ważne w przedsiębiorczości jest owo zmienianie życia ludzi i tworzenie wartości. Właśnie takie cele, motywacje i taką filozofię odnajdziemy, idąc tropem nagrodzonych dzisiaj najlepszych produktów, usług i innowacji – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Dotychczas w Konkursie „Teraz Polska” wzięło udział ponad 4 tys. polskich firm, reprezentujących wszystkie branże krajowej gospodarki, a nagrodzono łącznie 837 produktów, usług i innowacji. Wśród laureatów najwięcej jest firm średnich, zatrudniających 51–250 pracowników (42 proc.), nieco mniej firm dużych, zatrudniających więcej niż 250 pracowników 28 proc.) i firm małych, zatrudniających mniej niż 50 pracowników (30 proc. – dane za lata 2000–2024). Polscy przedsiębiorcy budują nowoczesną, innowacyjną gospodarkę. Widać to po analizie profilu i specjalizacji przedsiębiorstw, które wygrywają w Konkursie. O ile niegdyś dominowały firmy zajmujące się branżami tradycyjnymi, które oczywiście wciąż są bardzo mocne i odgrywają ogromną rolę w gospodarce, to dziś wśród laureatów coraz więcej jest przedstawicieli branży medycznej, elektronicznej i informatycznej, chemicznej czy szeroko rozumianych innowacji. Rekordziści, szczycący się wielokrotnym laurem „Teraz Polska” dla swoich produktów, to między innymi: OSM Koło, Pollena Eva, Gerlach, Zelmer, Mokate i Lazur. Godło „Teraz Polska” jest najlepszą wskazówką dla wielu pokoleń konsumentów, bo pozwala wybierać produkty i usługi racjonalnie, wskazując najwyższą jakość i krajowe pochodzenie – mówi Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”.

Żyjemy w czasach szybkiego tempa zmian technologicznych i niespotykanych dotąd możliwości, jakie one stwarzają. Jednak dzisiejsi laureaci Godła „Teraz Polska” pokazują, że siła ludzkiej współpracy i kluczowa rola liderów zawsze będą miały fundamentalny wpływ na rozwój i zmiany. Sama technologia nie napędza postępu, robią to ludzie. Współpraca i praca zespołowa są podstawą każdego udanego przedsięwzięcia. Laureaci Konkursu „Teraz Polska” mogą służyć za doskonały przykład jak rzetelnie osiągać sukces w biznesie – mówi Michał Kleiber, przewodniczący Kapituły Godła „Teraz Polska”.

logo 34 gali Teraz Polska

Kapituła Godła „Teraz Polska” przyznała również wyróżnienia, które trafiły do firm: „BOSZ” Szymanik i Wspólnicy Sp. j., PayEye Sp. z o.o. oraz Ogólnokrajowej Spółdzielni Turystycznej GROMADA. Specjalne wyróżnienie „Teraz Polska” otrzymał program edukacyjny „Junior-Edu-Żywienie” realizowany przez Instytut Nauk o Żywieniu Człowieka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

statuetka teraz polska – fot kaka.media

statuetka teraz polska – fot kaka.media

Prócz wyróżnienia najlepszych produktów, usług i innowacji Kapituła Godła „Teraz Polska” uhonorowała również Wybitnych Polaków. Zaszczytny tytuł trafił do neurochirurga prof. Mirosława Ząbka, zaś Honorowym Wybitnym Polakiem został Bronisław Komorowski, Prezydent RP 2010-2015.

Warto wspomnieć, że zakończenie 34. edycji Konkursu „Teraz Polska” jest również momentem, od którego można zgłaszać produkty i usługi do 35. edycji. – Do czasu oficjalnej inauguracji kolejnej edycji Konkursu firma może złożyć ankietę rejestracyjną, która jest rodzajem wstępnej deklaracji udziału w Konkursie. Po inauguracji, która nastąpi jesienią 2024 roku, będzie można przejść do drugiego etapu zgłoszenia, czyli przesłać ankietę weryfikacyjną – tłumaczy Michał Lipiński. Zachęcamy firmy do zgłaszania produktów i usług, ponieważ Godło „Teraz Polska” jest dla klientów najlepszą i uznawaną przez nich samych wskazówką, że dany produkt lub usługa cechują się najwyższą jakością i polskim pochodzeniem.

źródło informacji: Teraz Polska  –  https://magazynterazpolska.pl/pl/a/22-firmy-z-godlem-teraz-polska-znamy-laureatow-34-edycji-konkursu-na-najlepsze-produkty-uslugi-i-innowacje

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone