Znamy zwycięzców Dolnośląskiego Finału Wojewódzkiego Pucharu Tymbarku!

Możliwość komentowania Znamy zwycięzców Dolnośląskiego Finału Wojewódzkiego Pucharu Tymbarku! została wyłączona Sport

Żmigród, Milicz, Głogów, Wrocław – z tych miejscowości pochodzą zwycięzcy Dolnośląskiego Finału Wojewódzkiego XXIV edycji Pucharu Tymbarku. Łącznie do rywalizacji w Dzierżoniowie przystąpiło aż 104 drużyny w trzech kategoriach wiekowych. Najlepsze drużyny w kategorii U-10 i U-12 zawalczą w czerwcu o udział w Wielkim Finale na PGE Narodowym.

Puchar Tymbarku fot. Polski Związek Piłki Nożnej

Puchar Tymbarku fot. Polski Związek Piłki Nożnej

9 i 10 maja zespoły z całego województwa dolnośląskiego rywalizowały w Dzierżoniowie o miano najlepszej drużyny w regionie. Do walki przystąpiło 104 zespoły w trzech kategoriach wiekowych – U-8, U-10 i U-12 – z oddzielnymi klasyfikacjami dla drużyn dziewcząt i chłopców. Najliczniej w turnieju reprezentowane były kategorie U-10 i U-12 chłopców, w których na boiska wybiegło aż po 26 zespoły. Najlepszą drużyną w kategorii U-10 chłopców został SMS Junior Wrocław, natomiast w U-12 – SMS Chrobry Głogów. W U-8 szczególnie wyróżniła się drużyna z Głogowa – EKO Siódemka Głogów, która w meczu finałowym pokonała drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Pieszycach 3:1. – Chłopcy pokazali niezwykłą formę podczas całych zawodów, dominując praktycznie w każdym spotkaniu. Jestem z nich bardzo dumna! Duże wsparcie okazali nam również rodzice, którzy byli obecni podczas rozgrywek – mówi Agnieszka Długosz, trenerka drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Głogowie – W tym roku kończymy naszą przygodę na finale wojewódzkim, ale w przyszłorocznej edycji powalczymy o wyjazd na Finał Ogólnopolski – dodaje.

Puchar Tymbarku 2 fot. Polski Związek Piłki Nożnej

Puchar Tymbarku 2 fot. Polski Związek Piłki Nożnej

W kategoriach dziewcząt najlepsze były drużyny ze Szkoły Podstawowej w Żmigrodzie (U-12), nr 2 Miliczu (U-10) oraz nr 32 we Wrocławiu (U-8). – Przez cały turniej towarzyszyło nam wiele emocji – wyrównane spotkania, kontuzja bramkarki i karne w meczu finałowym. Jestem bardzo dumny z uczennic, że mimo wielu przeszkód, nie poddawały się i walczyły do końca. Tym bardziej, że jest to dopiero ich pierwszy występ w Pucharze Tymbarku. Trenując na naszym szkolnym Orliku, nie sądziliśmy, że awansujemy aż do Finału Ogólnopolskiego i będziemy mogli walczyć o grę na PGE Narodowym – mówi Grzegorz Uram, trener drużyny ze Szkoły Podstawowej w Żmigrodzie. – Oczywiście, nie byłoby też tego sukcesu, gdyby nie indywidualne umiejętności zawodniczek. Szczególnie Marty Lew, która zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki turnieju – dodaje.

GALERIA ZDJĘĆ Z DOLNOŚLĄSKIEGO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO pod adresem: https://www.laczynaspilka.pl/puchartymbarku/multimedia/galeria/dolnoslaski-final-wojewodzki

WYNIKI FINAŁÓW WOJEWÓDZKICH pod adresem: https://www.laczynaspilka.pl/turnieje/puchartymbarku/competitions/archive

Finał Ogólnopolski XXIV edycji Pucharu Tymbarku odbędzie się w dniach 8-10 czerwca w Warszawie. Wielki Finał na PGE Narodowym w kategorii U-10 i U-12 zaplanowano na 10 czerwca – tuż przed spotkaniem towarzyskim Polska-Turcja. Wcześniej, bo już 28 maja, dowiemy się, w jakich grupach będą rywalizowały drużyny. Losowanie grup transmitowane będzie na profilu Łączy Nas Piłka TV na YouTube.

Z Orlika na stadion!

Do udziału w XXIV edycji Pucharu Tymbarku zgłosiło się 11 200 drużyn z całej Polski, co stanowi wzrost o 26% w stosunku do poprzedniej edycji turnieju. Od połowy marca większość zespołów przystąpiła do rozgrywek gminnych i powiatowych, aby wyłonić reprezentantów powiatów w trzech kategoriach wiekowych – U-8, U-10 i U-12. Znaczna część rozgrywek została przeprowadzona na Orlikach, które są ważną częścią sportowej infrastruktury w Polsce oraz pełnią istotną funkcję w promowaniu aktywności fizycznej i upowszechnianiu piłki nożnej wśród dzieci. Większa dostępności boisk oraz turnieje, takie jak Puchar Tymbarku, sprawiają, że uczennice i uczniowie chętniej uprawiają sport.

– Puchar Tymbarku to niezwykła inicjatywa, docierająca z roku na rok do coraz większej liczby uczennic i uczniów szkół podstawowych. Jesteśmy dumni, że w realny sposób możemy przyczyniać się aktywizacji ruchowej dzieci, wspierając ich rozwój nie tylko w zakresie sportowym, ale również społecznym – mówi wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego, Adam Kaźmierczak. – Życzę wszystkim piłkarkom i piłkarzom, aby turniej był dla nich niezwykłą przygodą, pełną radości z gry, ładnych akcji i pięknych bramek – dodaje.

– Ruch i sport są ważnymi elementami dzieciństwa, bo to inwestycja w zdrowie i kształtowanie charakteru. Dla najlepszych to też możliwość uczynienia pierwszego kroku, by kiedyś zagrać w reprezentacji Polski, a historia Pucharu Tymbarku pokazuje, że to bardzo realne. To projekt, który niesie pozytywne efekty społeczne oraz sportowe, dlatego jako Tymbark już od 18 lat jesteśmy generalnym sponsorem rozgrywek. Życzę wszystkim uczestnikom XXIV edycji Pucharu Tymbarku, by udział w turnieju był fantastyczną przygodą, która jeszcze bardziej rozwinie piłkarską pasję – powiedział Krzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex, do której należy marka Tymbark.

Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku to nie tylko doskonała okazja do zabawy w atmosferze sportowego święta dla zawodników, trenerów i kibiców, ale również szansa na odkrycie talentów w początkowym etapie ich piłkarskiej pasji. Dzieci, które wyróżnią się swoimi umiejętnościami, mogą liczyć na zaproszenie na zgrupowanie Akademii Młodych Orłów, a w przyszłości również powołanie do reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych. Już od etapu wojewódzkiego w wybranych miastach rozgrywki obserwują skauci PZPN oraz lokalnych klubów. Do tej pory w turnieju brało udział wiele zawodniczek i zawodników, grających dziś w najlepszych klubach w Europie i reprezentacji Polski. Aż 11 uczestników Pucharu Tymbarku wywalczyło awans na mistrzostwa Europy z reprezentacją prowadzoną przez selekcjonera Michała Probierza! Są w tym gronie: Piotr Zieliński, Krzysztof Piątek, Adam Buksa, Sebastian Szymański, Jakub Moder, Damian Szymański, Bartosz Slisz, Bartosz Salamon, Tymoteusz Puchacz, Jakub Kiwior czy Bartosz Bereszyński. Od 2023 roku Puchar Tymbarku oraz jego uczestnicy są oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski.

XXIV edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, natomiast w Komitecie Honorowym znajduje się Minister Sportu i Turystyki, Minister Edukacji i Minister Zdrowia. Partnerem Pucharu Tymbarku w województwie dolnośląskim jest Kompania Dystrybucyjna oraz firma Specjał.

PODSUMOWANIE DOLNOŚLĄSKIEGO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO XXIV EDYCJI PUCHARU TYMBARKU

KATEGORIA U-12 CHŁOPCÓW:

1. miejsce – SMS Chrobry Głogów

2. miejsce – SP 11 w Jeleniej Górze

3. miejsce – SP Łasów (SP 3 w Zgorzelcu)

Najlepszy zawodnik: Kornel Piotrowski (SP 11 w Jeleniej Górze)

Król strzelców: Michał Szczepaniak (SP Łasów z SP 3 w Zgorzelcu)

Najlepszy bramkarz: Paweł Wolny (SMS Chrobry Głogów)

KATEGORIA U-12 DZIEWCZYNEK:

1. miejsce – SP w Żmigrodzie

2. miejsce – Gwiazdeczki (ZSP w Długołęce)

3. miejsce – SMS Junior Wrocław

Najlepsza zawodniczka: Marta Lew (SP w Żmigrodzie)

Królowa strzelców: Liliana Rudzik (SMS Junior Wrocław)

Najlepsza bramkarka: Natasha Wolbiś (Gwiazdeczki z ZSP w Długołęce)

KATEGORIA U-10 CHŁOPCÓW:

1. miejsce – SMS Junior Wrocław

2. miejsce – SP 10 w Lubinie

3. miejsce – Silesianie (SP w Żarowie)

Najlepszy zawodnik: Gracjan Pisarski (SP 10 w Lubinie)

Król strzelców: Natan Szuszkiewicz (SP 10 w Lubinie)

Najlepszy bramkarz: Antoni Wojda (Silesianie z SP w Żarowie)

KATEGORIA U-10 DZIEWCZYNEK:

1. miejsce – SP 2 w Miliczu

2. miejsce – SP 3 w Polkowicach

3. miejsce – SP w Borowie

Najlepszy zawodnik: Lena Adler (SP 2 w Miliczu)

Król strzelców: Lena Adler (SP 2 w Miliczu)

Najlepszy bramkarz: Anna Nieora (SP 3 w Polkowicach)

KATEGORIA U-8 CHŁOPCÓW:

1. miejsce – EKO Siódemka (SP 7 w Głogowie)

2. miejsce – SP 1 w Pieszycach

3. miejsce – Henryki (SP 75 we Wrocławiu)

Najlepszy zawodnik: Alan Kamiński (EKO Siódemka z SP 7 w Głogowie)

Król strzelców: Igor Pokorski (SP 1 w Pieszycach)

Najlepszy bramkarz: Oliwier Kalata (EKO Siódemka z SP 7 w Głogowie)

KATEGORIA U-8 DZIEWCZYNEK:

1. miejsce – SP 32 we Wrocławiu

2. miejsce – SP w Sułowie

3. miejsce – Dragon (SP w Miszkowicach)

Najlepsza zawodniczka: Hanna Biegańska (SP 32 we Wrocławiu)

Królowa strzelców: Hanna Biegańska (SP 32 we Wrocławiu)

Najlepsza bramkarka: Gabriela Mogilany (SP w Sułowie)

 

I miejsce U-12DZ Puchar Tymbarku 2 fot. Polski Związek Piłki Nożnej

I miejsce U-12DZ Puchar Tymbarku 2 fot. Polski Związek Piłki Nożnej

I miejsce U-12CH Puchar Tymbarku fot. Polski Związek Piłki Nożnej

I miejsce U-12CH Puchar Tymbarku fot. Polski Związek Piłki Nożnej

I miejsce U-10DZ Puchar Tymbarku fot. Polski Związek Piłki Nożnej

I miejsce U-10DZ Puchar Tymbarku fot. Polski Związek Piłki Nożnej

I miejsce U-8CH Puchar Tymbarku fot. Polski Związek Piłki Nożnej

I miejsce U-8CH Puchar Tymbarku fot. Polski Związek Piłki Nożnej

O TURNIEJU

Od 24 lat Polski Związek Piłki Nożnej organizuje największy w Europie turniej piłkarski dzieci, realizowany w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Do tej pory w rozgrywkach udział wzięło wiele piłkarek i piłkarzy grających dziś w najlepszych klubach europejskich oraz reprezentacji Polski. Od 2007 r. Sponsorem generalnym wydarzenia jest marka Tymbark. Więcej informacji na temat Pucharu Tymbarku, nagród oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.laczynaspilka.pl/puchartymbarku.

źródło informacji: materiały prasowe Polski Związek Piłki Nożnej/ www.laczynaspilka.pl  –

https://www.laczynaspilka.pl/puchartymbarku/aktualnosci/xxiv-edycja/znamy-zwyciezcow-dolnoslaskiego-finalu-wojewodzkiego-pucharu-tymbarku

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone