Chcesz poznać najnowsze trendy w modzie? Odwiedź Port Lotniczy Wrocław

Komentarzy (0) galeria, Kultura

36 prac światowej sławy ilustratorów mody można podziwiać na wystawie w hali ogólnodostępnej Portu Lotniczego Wrocław. Są wśród nich również dzieła dwóch artystek związanych ze stolicą Dolnego Śląska – Joanny Gniady i Anny Halarewicz.

„Across Europe with best fashion illustration 2017-2018” to wystawa pokazująca najnowsze trendy, proponowane przez największych światowych projektantów mody i przedstawione za pomocą różnych technik ilustratorskich. Na wrocławskim lotnisku można będzie ją oglądać do 30 lipca 2017 r. Później będzie prezentowana w innych krajach europejskich m.in. w Niemczech, Francji i Szwajcarii.

Wśród prac 35 artystów z całego świata znalazły się również dzieła dwóch artystek związanych z Wrocławiem – Joanny Gniady i Anny Halarewicz. Pierwsza z nich to wrocławianka współpracująca z magazynami, wydawnictwami, instytucjami kulturalnymi oraz agencjami reklamowymi na całym świecie. Jej ilustracje znane są czytelnikom „The Guardian”, „ELLE Italia”, „Glamour”, „Wysokich Obcasów” czy „Twojego Stylu”. Z kolei Anna Halarewicz to absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, znana przede wszystkim ze swoich wybitnych ilustracji modowych. Można je spotkać na łamach wielu czasopism – zarówno polskich i zagranicznych.

– Wrocławskie lotnisko jest nie tylko doskonałym miejscem na początek podróży, ale również na spotkanie ze sztuką – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Cieszymy się, że tak szerokiej publiczności, jaką są nasi pasażerowie, możemy przedstawić dzieła wybitnych artystów, wśród nich twórców związanych z naszym regionem. To prace na prawdziwie światowym poziomie.

Warto przypomnieć, że do 25 sierpnia w hali ogólnodostępnej Portu Lotniczego Wrocław można także podziwiać dzieła Magdaleny Abakanowicz – jednej z najwybitniejszych artystek awangardowych Europy Wschodniej XX wieku. Wcześniej prezentowana tu była również instalacja znanego wrocławskiego artysty Jerzego Kosałki, przedstawiająca bociany i krasnale, a także „Glasshenge” – rzeźby Tomasza Urbanowicza czy „Linie” Urszuli Wilk.

Przed terminalem Portu Lotniczego Wrocław znajduje się z kolei instalacja kinetyczna Copernicus, która inspirowana jest układem słonecznym. Jej autorem jest wrocławski artysta Piotr Jędrzejewski, który na koncie ma wiele nagród i kilkadziesiąt międzynarodowych wystaw, między innymi w Europie i Azji.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *