Archicom wybrał generalnego wykonawcę dla wrocławskiego projektu – Budimex zrealizuje inwestycję Południk 17.

Możliwość komentowania Archicom wybrał generalnego wykonawcę dla wrocławskiego projektu – Budimex zrealizuje inwestycję Południk 17. została wyłączona Aktualności, Inwestycje

W ostatnich dniach Archicom sfinalizował proces przetargowy, w ramach którego wyłonił generalnego wykonawcę dla swojej inwestycji. Budimex, to największa firma budowlana w Polsce, jako nowy partner dewelopera zrealizuje prace budowlane na wrocławskim osiedlu Południk 17. Kontrakt opiewa na rekordową kwotę sięgającą 140 mln zł.

Południk 17 Budimex Archicom

Południk 17 Budimex Archicom

W dniu 17 kwietnia b.r. podmiot z Grupy Archicom podpisał umowę z firmą Budimex, czym zwieńczono złożony przetarg. Wartość kontraktu wynosi ok. 140 mln zł, a tym samym jest to dotychczas rekordowa wartość wynagrodzenia dla podwykonawcy dewelopera. W ramach procesu wyłoniono generalnego wykonawcę, który zrealizuje dla Archicom budowę dwóch budynków mieszkalnych z garażami wbudowanymi, a także zagospodaruje teren wokół inwestycji Południk 17 we Wrocławiu.

Kompetencje, które zbudowaliśmy w Archicom, pozwalają nam dziś na samodzielne prowadzenie kompleksowych projektów na rynku nieruchomości. Korzystamy w tym celu z wewnętrznych zasobów, ale chętnie współdziałamy również z zaufanymi podmiotami zewnętrznymi. W ostatnich dniach na drodze przetargu wyłoniliśmy generalnego wykonawcę jednej z naszych wrocławskich inwestycji. Osiedle Południk 17 zrealizuje dla nas notowana na GPW spółka Budimex, czyli największa firma budowlana w Polsce – mówi Grzegorz Czyżewski, dyrektor ds. przetargów i kontrakcji w Archicom.

Kontrakt ten   stanowi kolejny krok do realizacji przyjętej przez nas strategii, którą wyznaczyliśmy i sumiennie podążamy, aby efektywnie i dynamicznie rozwijać firmę stawiając na jakość, terminowość i przewidywalność. Nie zwalniamy więc tempa i jesteśmy przekonani, że wspólne działanie tak dużych podmiotów jak Archicom i Budimex przyniesie tylko korzyści dla obu firm – mówi Andrzej Schmalenberg – Dyrektor Oddziału Południowego Budownictwa Ogólnego Budimex.

Postanowienia umowy są zgodne ze standardami rynkowymi w zakresie kontraktów dotyczących robót budowlanych, w szczególności w zakresie gwarancji, rękojmi.

Nowo podpisana umowa w dniu 17 kwietnia 2024 potwierdza strategię rozwoju firmy Archicom, której celem krótkoterminowym jest sprzedaż 3000 mieszkań w skali roku, a średniookresowym 4000 mieszkań. To kolejny krok w realizacji celów postawionych przez Archicom, a także potwierdzenie działań na szeroką skalę, z najlepszymi i największymi firmami na rynku.

źródło informacji: Rzecznik Prasowy Budimex   –   https://media.budimex.pl/pr/832488/archicom-wybral-generalnego-wykonawce-dla-wroclawskiego-projektu-_budimex-zrealizuje-inwestycje-poludnik-17

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone