Koleje Dolnośląskie inwestują. Spółka ogłosiła przetarg na co najmniej 10 pociągów

Możliwość komentowania Koleje Dolnośląskie inwestują. Spółka ogłosiła przetarg na co najmniej 10 pociągów została wyłączona Aktualności, Inwestycje

Dolnośląski przewoźnik chce rozbudować swój tabor i ogłasza przetarg na zakup elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT). Koleje Dolnośląskie planują kupić 10 pięcioczłonowych pociągów z opcją dokupienia kolejnych 10 sztuk. Dzięki tej inwestycji KD będzie w stanie obsłużyć nowe połączenia oraz zwiększyć częstotliwość kursowania na obecnych liniach.

Elf  fot. [koleje dolnośląskie

Elf fot. [koleje dolnośląskie

Nowe pociągi spółki mają specyfikacją przypominać znane z Dolnego Śląska pojazdy Impuls 2 (45WE) oraz Elf 2 (48WEc). Codziennie podróżują nimi tysiące Dolnoślązaków.

– Ponad pół miliarda dotacji z dwóch programów unijnych daje nam możliwość ogłoszenia kolejnego przetargu. Ale to nie wszystko: w niedalekiej przyszłości na platformę trafi również informacja o postępowaniu na dziesięć pojazdów spalinowych, również z opcją dokupienia kolejnych 10 sztuk – mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Pierwsze pociągi mają zostać dostarczone w ciągu 18 miesięcy od podpisania umowy. Wszystkie dziesięć sztuk – w ciągu maksymalnie 22 miesięcy.

– Koleje Dolnośląskie są rokrocznie wybierane przez coraz więcej pasażerów. Cieszę się, że przewoźnik skutecznie ubiega się o środki unijne, dzięki którym Dolnoślązacy podróżują po naszym województwie nowoczesnymi pociągami – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

W ciągu ostatnich pięciu lat połączenia kolejowe na Dolnym Śląsku przywrócono do miejscowości, w których żyje około 200 tys. Dolnoślązaków. W zeszłym roku z usług Kolei Dolnośląskich skorzystało ponad 19 milionów pasażerów.

Termin składania ofert w przetargu na elektryczne zespoły trakcyjne mija 10 maja br.

źródło informacji: Biuro prasowe Kolei Dolnośląskich

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone