Trwa rekrutacja na Politechnikę Wrocławską. Trzy nowości na uczelni

Możliwość komentowania Trwa rekrutacja na Politechnikę Wrocławską. Trzy nowości na uczelni została wyłączona Aktualności, Nauka

Zimowy nabór na Politechnikę Wrocławską zakończy się już 9 lutego. Na chętnych czekają 63 kierunki na studiach drugiego stopnia, w tym 16 w języku angielskim. W sumie uczelnia przygotowała 3 252 miejsca na studiach stacjonarnych i 375 na studiach niestacjonarnych.

Zimowa rekrutacja na PWr

Zimowa rekrutacja na PWr

Dla kandydatów i kandydatek uczelnia ma w tym roku także trzy nowości. Są to: odnawialne źródła energii oraz lotnictwo i kosmonautyka na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym a także neutralność klimatyczna na Wydziale Inżynierii Środowiska.

Odnawialne źródła energii to propozycja dla tych, którzy chcą związać swoją przyszłość z projektowaniem, analizowaniem, badaniami i optymalizacją najróżniejszych instalacji energetycznych wykorzystujących „zielone” rozwiązania. Studia dają też możliwości wyjazdów naukowych m.in. do CERN, ITER czy ESA.

Odnawialne źródła energii

Odnawialne źródła energii fot. PWr

Absolwenci pracy mogą szukać w wielu gałęziach przemysłu, np. w przedsiębiorstwach wytwarzających, przesyłających i rozdzielających energię elektryczną, ciepło lub inne nośniki energii, a także w firmach instalatorskich, produkcyjnych i remontowych branży energetyki cieplnej, elektroenergetyki, chłodnictwa, klimatyzacji i pomp ciepła. Dla chętnych przygotowano 30 miejsc.

Na kierunku lotnictwo i kosmonautyka na studentów czekają zagadnienia związane m.in. ze sztuczną inteligencją, mechatroniką, matematyką stosowaną, mechaniką analityczną i mechaniką nieba. Będą mogli też wybrać, czy chcą bardziej skupić się na bezzałogowych statkach powietrznych czy inżynierii kosmicznej. Zajęcia poprowadzą wykładowcy zaangażowani w prowadzenie badań związanych z sektorem lotniczym i kosmicznym (w tym m.in. przedstawicielka wrocławskiej SatRevolution), a także osoby, które w przeszłości pracowały w obsłudze naziemnej w lotnictwie wojskowym.

Lotnictwo i kosmonautyka

Lotnictwo i kosmonautyka fot. PWr

Absolwenci mogą znaleźć pracę m.in. w lotniczych systemach transportowych, zakładach produkcyjno–remontowych (w projektowaniu, opracowaniu procesów technologicznych, nadzorze produkcji czy odbiorach technicznych), a także w biurach konstrukcyjno–projektowych i w instytucjach naukowo-badawczych (w instytutach lotniczych i kosmonautycznych). Na kandydatów czeka 30 miejsc.

Z kolei neutralność klimatyczna to studia dla osób, które chcą zostać specjalistami m.in. w zakresie systemów OZE i magazynowania energii, zrównoważonego rozwoju, adaptacji i łagodzenia zmian klimatycznych, ekologicznego transportu oraz ograniczania wpływu przemysłu i rolnictwa na środowisko.

Neutralność klimatyczna

Neutralność klimatyczna fot. PWr

Absolwenci mogą szukać pracy praktycznie we wszystkich sektorach gospodarki, przedsiębiorstwach i administracji publicznej zobowiązanych do wdrażania rozwiązań technologicznych, organizacyjnych i prawnych w obszarze zielonej transformacji. Studia te są skierowane do wszystkich absolwentów studiów inżynierskich I stopnia, a dla chętnych przygotowano 60 miejsc.

Szczegóły na temat wymagań rekrutacyjnych oraz opisy wszystkich dostępnych kierunków można znaleźć na stronie Działu Rekrutacji:

Rekrutacja

Uczelnia zaprasza do oglądania studia magisterskiego

O tym, czego nauczycie się na kierunkach i specjalnościach, jakie są perspektywy pracy dla absolwentów oraz szczegółach naboru dowiecie się podczas spotkań online, które zaplanowano na 30 i 31 stycznia.

Wszystkie będą transmitowane na profilu Politechniki Wrocławskiej na YouTube. Będzie też okazja do zadawania pytań w kwestiach związanych z nauką na PWr.

źródło informacji: PWr   – https://pwr.edu.pl/fcp/TGBUKOQtTKlQhbx08SlkTUhZeUTgtCgg9ACFDC0RFT3RBG1gnBVcoFW8SBDRKHg/1/public/news_team/pdf/att_2024_01_25_zimowa_rekrutacja.pdf

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone