Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory w WPT

Możliwość komentowania Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory w WPT została wyłączona Aktualności, It, Nauka

5 kwietnia 2019 we Wrocławskim Parku Technologicznym odbędzie się Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory. Oprócz licznych atrakcji w formie pokazów i  warsztatów naukowych, zwiedzający będą mogli poznać projekty młodych naukowców z województwa dolnośląskiego, które zawalczą o miejsce w krajowym finale Konkursu E(x)plory.

materiały prasowe SLOW PR

Jak podkreślił Maciej Potocki, Prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego

Po raz kolejny będziemy gościć Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory we Wrocławiu. Jesteśmy dumni, że tak wielu ambitnych, młodych ludzi zaprezentuje swoje projekty, które miejmy nadzieję, przejdą do finału Konkursu E(x)plory. To wydarzenie będzie również dla nas okazją do ubarwienia festiwalu o ciekawe warsztaty, na które już dzisiaj wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Konkurs Naukowy E(x)plory jest skierowany do osób w wieku od 13 do 20 roku życia, które mają pomysł na innowacyjny projekt naukowy. Składa się z trzech etapów. Pierwszym jest zgłoszenie projektu, polegające na wysłaniu formularza. W tym roku zgłoszono 174 projekty. 144 przeszły do drugiego etapu – regionalnych eliminacji w 5 miastach: Szczecinie, Wrocławiu, Toruniu, Łodzi i Podzamczu koło Kielc. W każdym mieście młodzi naukowcy rywalizują o miejsca w finale Konkursu Naukowego E(x)plory, który odbędzie się w dniach 23-25 października w Gdyni. Podczas finału zostaną wyłonione najlepsze pomysły, a ich autorzy zostaną nagrodzeni stypendiami w wysokości 10 000, 7 000 i 5 000 tysięcy złotych, ufundowanymi przez Grupę LOTOS S.A. Młodzi innowatorzy otrzymają także szansę na rozwój swoich projektów podczas staży i programów mentorskich oraz bilet na największy naukowy konkurs dla młodzieży na świecie – Intel ISEF w Stanach Zjednoczonych.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Zaawansowanych Technologii.
Gospodarzami są: Wrocławski Park Technologiczny i Fundacja Pro MATHEMATICA.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia można przesyłać na adres wroclaw@explory.pl.  Program wydarzenia dostępny pod linkiem: http://bit.ly/programwroclaw

 

O Programie E(x)plory

Program E(x)plory to unikalna inicjatywa kreująca i promująca kulturę naukową oraz innowacje. Główną ideą programu jest wspieranie zdolnych, młodych naukowców w realizacji innowacyjnych projektów naukowych, popularyzowanie i rozwijanie dobrych praktyk firm, instytucji i innych organizacji opierających swoje działania na nauce, nowych technologiach i innowacjach oraz umożliwienie im współpracy z młodymi naukowcami. Program E(x)plory to co roku: blisko 100 partnerów Programu, ponad 3000 uczestników Regionalnych Festiwali E(x)plory, średnio 160 zgłoszeń do Konkursu Naukowego E(x)plory. Co roku kilkunastu laureatów Konkursu Naukowego E(x)plory z powodzeniem bierze udział w międzynarodowych konkursach na całym świecie – dotychczas zdobyli oni już ponad 20 medali. W ubiegłorocznej edycji Programu uczestniczyło blisko 4,500 osób. Więcej na www.explory.pl.

Fundacja Zaawansowanych Technologii

Fundacja Zaawansowanych Technologii (FZT) powstała w 2011 roku w odpowiedzi na potrzeby wywołane rozwojem rynku technologicznego oraz przemianami społeczno-gospodarczymi XXI wieku. Od tego czasu z sukcesem wspiera przedsiębiorczość, komercjalizację najnowszych technologii oraz popularyzuje naukę w Polsce i na świecie. Więcej na www.fzt.org.pl

Materiały: SLOW PR

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone