Andreas Stadler – ambasador Austrii z otwartym wykładem na PWr

Możliwość komentowania Andreas Stadler – ambasador Austrii z otwartym wykładem na PWr została wyłączona Aktualności, Nauka

Andreas Stadler – ambasador Austrii w Polsce – będzie kolejnym prelegentem Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego. Dyplomata i politolog opowie o największych wyzwaniach, które stoją obecnie przed Polską, Austrią i innymi krajami europejskimi.

politechnika wrocławska, logo

Wykład pt. „Nowe wyzwania dla Europy: pokój, praworządność i zmiany klimatu” rozpocznie się we wtorek, 18 października, w auli PWr (bud. A-1, Wybrzeże Wyspiańskiego 27) o godz. 13.00.

Wstęp jest wolny, obowiązują jednak wcześniejsze zgłoszenia za pośrednictwem Evenea pod wskazanym adresem: https://wroclaw.tech/andreas-stadler

Andreas Stadler to austriacki dyplomata, politolog, kurator, wykładowca uniwersytecki i publicysta. Stanowisko ambasadora Austrii w Polsce objął we wrześniu 2021 roku. Wcześniej był ambasadorem na Malcie (2018-2021) i zastępcą szefa austriackiej delegacji przy OBWE (2013-2018).

Kierował także Austriackim Forum Kultury w Nowym Jorku (2007-2013) oraz Austriackim Forum Kultury w Warszawie (1999-2004). W latach 2004-2007 działał jako doradca ds. nauki, sztuki i kultury w gabinecie Prezydenta Federalnego dr. Heinza Fischera.

Ambasador Stadler jest także profesorem wizytującym na wiedeńskim Uniwersytecie Sztuki Stosowanej, a od 2016 roku wykładowcą Uniwersytetu Wiedeńskiego.

Za swoją pracę został uhonorowany Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Republiki Austrii oraz polskimi odznaczeniami: odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” i medalem „Zasłużony dla Warszawy”.

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe to cykl skierowany do szerokiego grona odbiorców – studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy. Na Politechnice Wrocławskiej regularnie goszczą eksperci z różnych dziedzin, którzy chętnie dzielą się wynikami swoich badań.

źródło informacji:  Politechnika Wrocławska https://pwr.edu.pl/fcp/TGBUKOQtTKlQhbx08SlkTUhZeUTgtCgg9ACFDC0RFT3RBG1gnBVcoFW8SBDRKHg/1/public/news_team/pdf/att_2022_10_13_isn_ambasador.pdf

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone