Bieg Piastów – Pociągiem na start!

Możliwość komentowania Bieg Piastów – Pociągiem na start! została wyłączona Sport

 

Po raz pierwszy w historii Biegu Piastów dla tysięcy uczestników przygotowano wygodne dotarcie do linii startu. W wyniku porozumienia burmistrza Szklarskiej Poręby i Kolei Dolnośląskich w dniach 3 i 4 marca uruchomione zostaną dodatkowe pociągi na trasie ze Szklarskiej do Jakuszyc.

Uruchomionych zostanie dodatkowo pięć połączeń, trzy w sobotę i dwa w niedzielę. Dodatkowy pociąg odjedzie ze stacji Szklarska Poręba Górna w sobotę o godzinie 7.20. Przejazd zaplanowano tak, żeby zawodnicy zdążyli przebrać się i pobrać nr startowy. Natomiast dodatkowe połączenia powrotne z Polany Jakuszyckiej wyznaczono na godzinę 15:20 i 17:20 zarówno w sobotę, jak i w niedzielę.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji Zarządu Województwa o uruchomieniu dodatkowych połączeń kolejowych w weekend zawodów. Dojazd pociągiem niemal na samą linię startu na pewno zwiększy atrakcyjność kolejnego Biegu Piastów – mówi Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby.

 

– Z roku na rok staramy się robić coraz więcej, aby umożliwić uczestnikom Biegu Piastów współzawodnictwo na jak najwyższym poziomie. Jednym z ważnych elementów jest również szybkie i wygodne dotarcie na start. Dojazd na Polanę Jakuszycką pociągami Kolei Dolnośląskich jest wyśmienitym rozwiązaniem. Jeden pociąg może przewieźć nawet kilkaset ludzi, którzy nie będą zajmować miejsc parkingowych i korkować drogi dojazdowej – zaznacza Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Bieg Piastów jest międzynarodową imprezą narciarską, której początek datuje się na 1976 rok. Od tamtego czasu impreza zyskała rozgłos nie tylko w kraju ale i na arenie międzynarodowej. Corocznie uczestniczy w niej kilka tysięcy biegaczy i  równie liczną grupą stanowią osoby kibicujące.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone