Dolnośląski Kongres Samorządowy

Możliwość komentowania Dolnośląski Kongres Samorządowy została wyłączona Aktualności

Przed nami jubileuszowa, dziesiąta już edycja Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego. Podczas wydarzenia odbywającego się we Wrocławiu spotkają się przedstawiciele samorządów, administracji rządowej, dziennikarze, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz liczni eksperci. Hasłem wiodącym tegorocznej edycji jest „Dynamiczny region – nowoczesny samorząd”.

X Dolnośląski Kongres Samorządowy fot. mat. prasowe UMWD

X Dolnośląski Kongres Samorządowy fot. mat. prasowe UMWD

Obrady X Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego będą podzielone na trzy panele tematyczne. Motywem przewodnim będą zagadnienia istotnych i licznych zmian w samorządzie. Poruszona zostanie także kwestia rozwoju kolei w regionie. Ostatnim ważnym tematem będzie znaczenie funduszy europejskich dla samorządów. Dyskusje moderować będą: Agnieszka Gozdyra z telewizji „Polsat”, Bogusław Chrabota, redaktor naczelny dziennika „Rzeczpospolita” oraz Kamila Baranowska dziennikarka „Interia.pl”.

Dolnośląski Kongres Samorządowy to wyjątkowe wydarzenie i niepowtarzalna okazja do podjęcia dyskusji na tematy istotne dla całego województwa oraz lokalnych społeczności. W tym roku spotkamy się już po raz dziesiąty, aby w szerokim gronie samorządowców oraz ekspertów rozmawiać o roli samorządu terytorialnego, jego zadaniach oraz stojących przed nim wyzwaniach.

– Przez całą dekadę pełnienia przeze mnie funkcji Marszałka Województwa Dolnośląskiego wszelkie moje działania determinuje hasło „Silny samorząd, to silna Polska”. Decyzje dotyczące regionu i małych ojczyzn nie mogą płynąć z góry. W ich podejmowanie należy zawsze angażować lokalne samorządy. To przecież mieszkańcy najlepiej wiedzą, co jest dla nich priorytetem. Właśnie dzięki dialogowi i współpracy Dolny Śląsk od lat tak dynamicznie się rozwija – podkreśla Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Dolnośląski Kongres Samorządowy to największa debata o przyszłości i rozwoju Dolnego Śląska. Zapisy na tegoroczną edycję potrwają do 1 marca. Udział w Dolnośląskim Kongresie Samorządowym jest bezpłatny. Wystarczy wejść na stronę www.umwd.pl i wypełnić dostępny tam formularz rejestracyjny.

źródło informacji: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego –  https://umwd.dolnyslask.pl/urzad/aktualnosci/artykul/dolnoslaski-kongres-samorzadowy-3/?no_cache=1&cHash=db73433cf70415c1686c001673b356ce

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone