Dolny Śląsk zorganizuje Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20

Możliwość komentowania Dolny Śląsk zorganizuje Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 została wyłączona Aktualności, Sport

Na początku przyszłego roku na KGHM Ślęza Arena we Wrocławiu odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 a Dolny Śląsk będzie gościł najlepszych młodych lekkoatletów z całego kraju. O współpracy samorządu województwa z Polskim Związkiem Lekkoatletyki opowiedzieli dziś Tymoteusz Myrda – członek zarządu województwa oraz Sebastian Chmara – Wiceprezes PZLA, Zygmunt Worsa – Prezes DZLA.

 

fot. UMWD

fot. UMWD

– Od wielu lat konsekwentnie inwestujemy w rozwój bazy sportowej w regionie. Dzięki temu na Dolnym Śląsku powstały m.in. 42 obiekty lekkoatletyczne w ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”, a także hala lekkoatletyczna we Wrocławiu. Inwestowaliśmy także w programy dla trenerów i uzdolnionych sportowców, dlatego teraz przyszedł czas na efekty tych działań – mówi Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.

 

We wrześniu oficjalnie otwarto długo wyczekiwaną przez całe środowisko sportowe, jedyną w regionie i najnowocześniejszą w Polsce, Halę Lekkoatletyczną we Wrocławiu. Inicjatorami jej powstania był Samorząd Województwa Dolnośląskiego wspólnie z Dolnośląskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Wraz z początkiem listopada swoje treningi na hali rozpoczęli pierwsi sportowcy, a już niedługo gościć na niej będą wielkie sportowe emocje – na początku przyszłego roku na KGHM Ślęza Arena odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 a Dolny Śląsk będzie gościł najlepszych młodych lekkoatletów z całego kraju.

 – Dziękuję za powstanie tej hali wszystkim którzy się do tego przyczynili. W Polsce ze względu na klimat takie hale są niezbędne do treningu. Jako związek od lat apelujemy, aby w kraju powstawało ich więcej. Warto podkreślić, że jest to dopiero początek i mają powstać kolejne elementy które będą tę infrastrukturę wspierały – dodajeSebastian Chmara, wiceprezes Polskiego Związku Lekkoatletki.

Dolny Śląsk inwestuje w lekką atletykę od wielu lat. W ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” powstały w naszym województwie 42 obiekty lekkoatletyczne. Dodatkowo samorząd nawiązał współpracę z Dolnośląskim Związkiem Lekkiej Atletyki, czego efektem jest program zajęć „Lekkoatletyka dla Każdego!” realizowany w formie zajęć pozaszkolnych na nowych stadionach. Stworzyło to impuls do rozwoju, powstania lub reaktywacji sekcji lekkoatletycznych w wielu miejscach w regionie. Te działania z kolei przekładają się na wyniki we współzawodnictwie krajowym dzieci i młodzieży.

źródło informacji: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego  –  https://umwd.dolnyslask.pl/urzad/aktualnosci/artykul/dolny-slask-zorganizuje-halowe-mistrzostwa-polski-u18-i-u20/?no_cache=1&cHash=b71efabbaa2ed5df82f8ba3e7f42a186

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone