Druga lokalizacja Business Link we Wrocławiu oficjalnie otwarta

Możliwość komentowania Druga lokalizacja Business Link we Wrocławiu oficjalnie otwarta została wyłączona Aktualności, Biznes, Inwestycje

Z początkiem czerwca we Wrocławiu wystartowała nowa lokalizacja operatora biur elastycznych Business Link. W biurowcu Centrum Południe, wybudowanym przez firmę Skanska przy ul. Powstańców Śląskich najemcy mogą korzystać z ponad 1700 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej.

Business Link Centrum Południe fot. Skanska

Pierwszą lokalizacją spółki w stolicy Dolnego Śląska był obiekt Green2Day, znajdujący się przy ulicy Szczytnickiej. Otwarcie drugiego biura Business Link we Wrocławiu to odpowiedź operatora na rosnące zainteresowanie powierzchniami typu flex.

– Dzięki otwarciu nowej przestrzeni Business Link oferta biur elastycznych we Wrocławiu staje się jeszcze bardziej dostępna dla tutejszych firm i ich pracowników. Dostępność jest w tym kontekście absolutnie kluczowa, ponieważ rynek coraz mocniej oczekuje biur dobrze zlokalizowanych, z dogodnym dojazdem –„na wyciągnięcie ręki”. Mamy przekonanie, że jesteśmy dla wielu pracowników „trzecim” miejscem pracy, uzupełniającym ofertę biur tradycyjnych i pracy z domu. Systematyczna budowa sieciowości biur w największych miastach Polski to element naszej strategii, który będziemy chcieli rozwijać na fali rosnącego zainteresowania sektorem flex – podkreśla Ewelina Kałużna, dyrektor zarządzająca w Business Link i dyrektor Strategic Workplace Advisory w Skanska i dodaje, że w dotychczasowych lokalizacjach operatora popyt na powierzchnie elastyczne utrzymuje się na stabilnym, wysokim poziomie, z wypełnieniem przestrzeni w ponad 90%.

Business Link Centrum Południe fot. Skanska

Biuro z miejscem na kawę i relaks przy konsoli

W nowej lokalizacji Business Link najemcy mogą skorzystać z szeregu udogodnień. Pomieszczenia biurowe zostały wyposażone w wysokiej jakości stanowiska pracy, w tym biurka z elektryczną regulacją wysokości oraz ergonomiczne krzesła. W przestrzeni pojawiły się m.in. wewnętrzne pomieszczenia pełniące rolę sal do spotkań, gabinetów lub stref przeznaczonych do pracy w skupieniu, budki telefoniczne oraz wnęki w korytarzach, dające możliwość spotkań nieformalnych lub pracy indywidualnej. Części wspólne tworzą recepcja zaprojektowana również z myślą o swobodnym dostępie dla osób z ograniczoną mobilnością, strefa wyposażona w komfortowe kanapy i sofy, nowoczesna kuchnia, zachęcająca do wspólnego spożywania posiłków i integracji zespołów, strefa relaksu z konsolą do gier oraz wysokiej jakości sprzęt do parzenia kawy. Wszystko funkcjonuje w otoczeniu dużej ilości zieleni oraz palety kolorów w klimacie skandynawskim, który jest motywem przewodnim w nowych lokalizacjach Business Link, podkreślającym szwedzkie korzenie spółki-matki operatora. – Tworzone przez nas przestrzenie to skandynawski design, różnorodność typów przestrzeni do pracy i podejście WELL. Wyposażając przestrzeń dbaliśmy o to, by korzystać z ekologicznych materiałów i lokalnych dostawców. Jest to tez jedna z naszych najbardziej zielonych lokalizacji – mówi Tomasz Pater, dyrektor ds. ekspansji i Workplace Advisory w Business Link.

Business Link Centrum Południe fot. Skanska

Zielone rozwiązania w standardzie

Skanska od zawsze zwraca szczególną uwagę na aspekt zrównoważonego budownictwa. W takim duchu został zaprojektowany również kompleks Centrum Południe, dostarczający pracownikom odpowiednią ilość naturalnego światła, czyste powietrze oraz zapewniający komfort termiczny. Jest to pierwsza inwestycja we Wrocławiu, która otrzymała certyfikat WELL Core & Shell, wyróżniający przestrzenie korzystnie wpływające na zdrowie i samopoczucie użytkowników. Pierwsza faza Centrum Południe otrzymała również prestiżowy certyfikat LEED Core & Shell na poziomie Platinum, weryfikujący wpływ budynku na środowisko naturalne. Centrum Południe zostało wyposażone w rozwiązania, które czynią budynek przyjaznym dla ludzi i otoczenia, w tym m.in. filtry oczyszczające powietrze, nowoczesne nawilżacze oraz systemy wentylacji, które sumarycznie zapewniają użytkownikom aż o 30% więcej świeżego powietrza, niż przewidują normy dla powierzchni biurowych. Biurowiec jest też w pełni zasilany energią elektryczną wyprodukowaną ze źródeł odnawialnych. Zrównoważonych rozwiązań nie zabrakło także bezpośrednio w przestrzeni Business Link. Są to m.in. wykładziny dywanowe z certyfikatem Cradle to Cradle Bronze, wykładziny winylowe nadające się w całości do recyklingu oraz podwieszone sufity w częściach wspólnych, które powstają z wykorzystaniem materiałów nadających się w 100% do recyklingu. Jako element systemu oświetleniowego operator wykorzystał oprawy LED obniżające zużycie energii elektrycznej.

Business Link Centrum Południe fot. Skanska

Rowerem, tramwajem, autobusem lub pieszo

Mocną stroną nowej lokalizacji Business Link jest położenie. Oś biurowca Centrum Południe stanowi ul. Powstańców Śląskich, znajdująca się w prężnie rozwijającej się części miasta, z dużą ilością zieleni.

Inwestycję Skanska wyróżnia ponadto bliskość Dworca Głównego, Starego Miasta i rynku, a także dostępność licznych linii tramwajowych i autobusowych, dzięki którym dojazd komunikacją miejską staje się łatwy i wygodny. Z nowej lokalizacji Business Link zadowoleni powinni być również najemcy, którzy do pracą wolą dojeżdżać rowerem – do kompleksu prowadzi bowiem komfortowa ścieżka rowerowa, a budynek wyposażony jest w rozbudowaną infrastrukturę dla miłośników dwóch kółek: stojaki, dodatkową windę, stację napraw oraz prysznice i szatnie dla rowerzystów.

Od 2022 roku I etap kompleksu biurowego Centrum Południe należy do firmy Stena Real Estate BV.

O Business Link

Business Link to operator powierzchni biurowej premium, zajmujący się projektowaniem, tworzeniem i obsługą przestrzeni do pracy. Na sieć Business Link składa się 6 lokalizacji, znajdujących się w centrach komunikacyjnych najszybciej rozwijających się miast w Polsce.

Na kilkudziesięciu tysiącach metrów kwadratowych unikalnie zaprojektowanej powierzchni biurowej Business Link zapewnia miejsce do pracy dla zespołów od kilku do kilkuset osób. Business Link zapewnia najliczniejszą w sektorze nieruchomości biurowych obsługę i pełną gamę produktów biurowych: wydzielone sektory, prywatne biura, biurka dedykowane i hot deski, a także w pełni wyposażone sale konferencyjne.

Business Link oferuje zarówno kontrakty jednomiesięczne, jak i na czas nieokreślony z krótkim okresem wypowiedzenia: możliwość szybkiej i elastycznej zmiany zajmowanej powierzchni oraz abonamenty „Rotate” pozwalające na rotacyjne wykorzystanie przestrzeni biurowej.

Zaufali nam tacy partnerzy jak: ABB, Allegro, 10clouds, Kross.

Zapraszamy do odwiedzenia profilu spółki: https://www.linkedin.com/company/businesslinkofficial/

Spółka biurowa Skanska w Polsce

Spółka biurowa Skanska w Polsce jest innowacyjnym deweloperem zielonych, ponadczasowych budynków biurowych. Buduje otwarte, tętniące życiem przestrzenie, w których pracownicy czują się dobrze. Projekty biurowe Skanska są certyfikowane w systemie LEED, WELL Core & Shell, a także WELL Health-Safety Rating.

Oprócz tego nowe inwestycje Skanska w Polsce posiadają certyfikat „Obiekt bez Barier”, który dowodzi przystosowania do użytkowania przez osoby z różnymi potrzebami – w tym przez osoby z niepełnosprawnościami czy rodziców z małymi dziećmi. Spółka biurowa Skanska działa w Polsce od 1997 roku. Prowadzi działalność na siedmiu rynkach: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Trójmieście.

Zapraszamy do odwiedzenia profilu spółki: www.linkedin.com/company/skanska/

Więcej informacji na stronie internetowej: www.skanska.pl

źródło informacji: mat. prasowe Skanska

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone