Fizyka Sportu: Spotkanie z Justyną Święty-Ersetic i Kajetanem Duszyńskim

Możliwość komentowania Fizyka Sportu: Spotkanie z Justyną Święty-Ersetic i Kajetanem Duszyńskim została wyłączona Aktualności, Sport

Na czym polega bieganie? Czy potrzebna do tego jest znajomość praw fizyki? Zapraszamy na spotkanie z mistrzami olimpijskimi z Tokio – Justyną Święty-Ersetic i Kajetanem Duszyńskim. Rozmowę poprowadzi dr hab. inż. Adam Sieradzki, prof. uczelni z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki.

Fizyka Sportu PWr fot. PWr

Fizyka Sportu PWr fot. PWr

Kolejna odsłona Fizyki Sportu na Politechnice Wrocławskiej rozpocznie się już w środę, 18 października, o godz. 18 w Strefie Kultury Studenckiej (bud. C-18, ul. Hoene-Wrońskiego 10).

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązują jednak wcześniejsze zapisy za pośrednictwem serwisu Evenea: https://wroclaw.tech/mistrzowie-olimpijscy

Justyna Święty-Ersetic trenuje lekkoatletykę, głównie bieg na 400 m, a co za tym idzie również sztafetę 4×400 m. Jej największe sportowe osiągnięcie to złoty medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio w sztafecie mieszanej 4×400 m oraz srebrny medal na tych samych zawodach, ale w sztafecie 4×400 m kobiet. Studiuje na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Kajetan Duszyński trenuje bieg na 400 m oraz sztafetę 4×400 m. Zdobył złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2021 roku w sztafecie mieszanej 4×400 m. Jest doktorantem na Politechnice Łódzkiej, gdzie zajmuje się biologią strukturalną.

Fizyka Sportu to swobodna rozmowa, w trakcie której sportowiec opowiada o swojej aktywności, a naukowiec w przystępny sposób tłumaczy działające prawa fizyczne. W poprzednich edycjach rozkładaliśmy na czynniki pierwsze takie dyscypliny jak piłka siatkowa, ręczna, pływanie czy wspinanie.

Pomysłodawcą i współorganizatorem projektu jest dr hab. inż. Adam Sieradzki, prof. uczelni z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki. Wykładowca dwukrotnie uhonorowany przez studentów główną nagrodą w plebiscycie Radia Luz „Kubek dla wykładowcy” oraz Złotym Kubkiem dla Wykładowcy.

Współorganizatorem spotkania jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego – zadanie dofinansowane ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

 

źródło informacji:  PWr    –  https://pwr.edu.pl/fcp/TGBUKOQtTKlQhbx08SlkTUhZeUTgtCgg9ACFDC0RFT3RBG1gnBVcoFW8SBDRKHg/1/public/news_team/pdf/att_2023_10_13_atp_das.pdf

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone