Na Politechnice Wrocławskiej zostaniesz specjalistą od nowych technologii i zadbasz o klimat

Możliwość komentowania Na Politechnice Wrocławskiej zostaniesz specjalistą od nowych technologii i zadbasz o klimat została wyłączona Aktualności, Nauka

Do 18 lutego na Politechnice Wrocławskiej trwa zimowa rekrutacja na studia II stopnia. Jedną z dwóch nowości w  ofercie Uczelni jest kierunek – gospodarka o obiegu zamkniętym i ochrona klimatu. Studenci będą mieli okazję nauczyć się, jak rozwijać innowacyjne technologie związane m.in. z recyklingiem, bioinżynierią i walką ze skutkami zmian klimatycznych.

Laboratoria na Wydziale Inżynierii Środowiska

Laboratoria na Wydziale Inżynierii Środowiska fot. PWr

– To studia obejmujące kwestie prawne, zarządzanie i wiedzę technologiczną. Chcemy szkolić inżynierów technologii i doradców technologicznych, ale także specjalistów od prawa krajowego i europejskiego, którzy wkrótce będą mieli ogromny wpływ na niemal każdą dziedzinę naszego życia – mówi dr inż. Piotr Jadwiszczak, prodziekan ds. finansowych i ogólnych na Wydziale Inżynierii Środowiska.

Gospodarka o obiegu zamkniętym to strategia zrównoważonego rozwoju gospodarczego obejmująca świadome zarządzanie cyklem życia produktów, odzysku i ponownego wykorzystania surowców, a przez to zmniejszenie uzależnienia od wyczerpujących się surowców oraz tradycyjnych źródeł energii.

– Odzysk i ponowne wykorzystanie wszelkiego rodzaju odpadów i wody, rekultywacja terenów zdegradowanych, a także monitorowanie, łagodzenie i adaptacja do zmian klimatycznych – przez długie lata na pewno nie zabraknie pracy dla absolwentów tego kierunku – podkreśla prof. Małgorzata Szulgowska-Zgrzywa, prodziekan ds. dydaktyki i rozwoju kadry na Wydziale Inżynierii Środowiska.

Na gospodarkę o obiegu zamkniętym i ochronę klimatu mogą aplikować wszyscy absolwenci studiów inżynierskich I stopnia. W trakcie nauki będą mogli wybrać jedną z dwóch specjalności – ochronę klimatu lub gospodarkę o obiegu zamkniętym.

Wśród kluczowych przedmiotów na specjalności ochrona klimatu znalazły się nie tylko zajęcia związane z monitoringiem, zapobieganiem i łagodzeniem zmian klimatycznych, lecz również dotyczące zarządzania środowiskiem oraz pozyskiwania i przetwarzania danych środowiskowych. Z kolei zajęcia na specjalności gospodarka o obiegu zamkniętym związane są z materiałami biodegradowalnymi, recyklingiem czy najnowszymi technologiami odnowy i oczyszczania wody.

Nowością na kierunku jest tzw. projekt zintegrowany. W trakcie tego kursu zadaniem studentów będzie przygotowanie kompleksowego rozwiązania w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym i ochrony klimatu na konkretnym przykładzie. W trakcie studiów organizowane będą też otwarte wykłady prowadzone przez specjalistów z firm i organizacji współpracujących z Wydziałem Inżynierii Środowiska.

Rekrutacja na studia II stopnia na Politechnice Wrocławskiej potrwa do 18 lutego. W zimowej ofercie Uczenia posiada jeszcze jeden nowy kierunek: bezpieczeństwo i higiena pracy.

Więcej informacji na stronie – https://rekrutacja.pwr.edu.pl/

źródło: https://wroclaw.tech/zostan-specjalista-od-nowych-technologii

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone