NASZ PATRONAT: Lem i „Jetsonowie” na muralu Kongresu 590!

Możliwość komentowania NASZ PATRONAT: Lem i „Jetsonowie” na muralu Kongresu 590! została wyłączona Aktualności, galeria, Kultura

Kongres 590, czyli najważniejsze wydarzenie gospodarcze tego roku startuje za dwa tygodnie. Hybrydowa, piąta edycja to nowe rozwiązania technologiczne w kwestii prowadzenia eventu, ale także temat przewodni, jakim jest Polska 2030. Skondensowana tematyka tegorocznej edycji Kongresu właśnie pojawiła się na muralu w centrum Warszawy.

Kongres 590, Mural ul. Chmielna w Warszawie (djęcia Michał Dziurkowski)

Tegoroczne wydarzenie to spotkanie przedstawicieli polskiej gospodarki, finansów, kultury, a także polityki w celu znalezienia rozwiązań na wyzwania, jakie stawia przed krajem najbliższe dziesięciolecie. Ponieważ przyszłość jest głównym tematem 5. edycji Kongresu 590, organizatorzy sięgnęli w promocji do nietypowego rozwiązania, jakim jest “streetart”. Projekt muralu inspirowany cybernetyczną wizją przyszłości przygotował Artur Hilger.

Przy projektowaniu muralu zdecydowałem się odbiec od typowo biznesowego wizerunku konferencji. Kiedy rozmawiamy o tym, co jest ważne tu i teraz to patrzymy jednak w przyszłość. Uruchamiamy wyobraźnię i zastanawiamy się jaka ta przyszłość będzie. I tak samo zadawali sobie to pytanie artyści już w latach 50, co zainspirowało mnie do sięgnięcia po retro-futurystyczny surrealizm, którego królem był Syd Mead. Dodałem też szczyptę popkulturowego „kosmicznego horroru”, jest trochę androidów Lema i pytań o to, gdzie zaczyna i kończy się „człowieczeństwo” rodem z klasycznych wizji Ridleya Scotta. Zamknąłem koncepcję prostą stylistyką, rodem z animowanego serialu „The Jetsons”, który uwielbiałem jako dziecko. – mówi Artur Hilger.

Mural przy ulicy Chmielnej 98 wykonała agencja Good Looking Studio.

UWAGA:

Bilety na Kongres są już dostępne w sprzedaży. Bilety można zakupić w zróżnicowanych wariantach cenowych, które umożliwią udział każdemu zainteresowanemu. Hybrydowa forma wydarzenia pozwala uczestnikom również na korzystanie ze specjalnej aplikacji, która pomoże w “poruszaniu” się w bazie kontentu wydarzenia.
Kongres 590 odbędzie się w dniach 21-23 października w G2A Arena, w Jasionce koło Rzeszowa.

JAK POWSTAWAŁ MURAL – ZOBACZ

GALERIA ZDJĘĆ – (zdjęcia Michał Dziurkowski)

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone