Noc Politechniki: U nas wiedza nie śpi!

Możliwość komentowania Noc Politechniki: U nas wiedza nie śpi! została wyłączona Aktualności, Nauka

Co się dzieje w laboratoriach Politechniki Wrocławskiej po godzinach? Przyjdź i sprawdź! 18 i 19 listopada zostaną otwarte pracownie dla wszystkich chętnych. Naukowcy PWr pokażą w nich, jak rozmawiają ze sobą maszyny, dadzą wskazówki, jak uwarzyć najlepsze piwo, nauczą szermierki elektronami, a nawet podpowiedzą, jak skutecznie oszczędzać energię w domu.

Noc Politechniki baner PWr

– W ramach Nocy Politechniki 2022 przygotowano ponad 40 wydarzeń – mówi Iwona Szajner z Działu Informacji i Promocji Politechniki Wrocławskiej. – Zapraszamy m.in. do odwiedzania laboratorium chemicznego, komory klimatycznej, laboratorium termodynamiki, Geocentrum czy pracowni oftalmicznej. Z pewnością każdy znajdzie coś ciekawego – niezależnie od wieku i zainteresowań.

Z wydarzeniami startujemy w piątek, 18 listopada o godzinie 17.00. Całość zakończy się późno w nocy, więc z myślą o najmłodszych pasjonatach nauki przedłużyliśmy Noc Politechniki aż do sobotniego poranka.

– Przygotowaliśmy warsztaty architektoniczne i chemiczne, zabawy językowe, zagadki detektywistyczne, wyprawę do krainy lodu, a nawet naukę… lutowania – mówi Iwona Szajner. – Zapraszamy na Politechnikę dzieci wraz z rodzicami już od godziny 10.

Udział w Nocy Politechniki jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto się pospieszyć z zapisami.
Szczegółowy program wydarzenia oraz link do zapisów można znaleźć na stronie – https://pwr.edu.pl/noc-politechniki.

źródło informacji: PWr     –  https://pwr.edu.pl/noc-politechniki

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone