Prezes Urtici o nominacji do „Gryfa”: Ogromne wyróżnienie

Możliwość komentowania Prezes Urtici o nominacji do „Gryfa”: Ogromne wyróżnienie została wyłączona Biznes, firma tygodnia

Rozmowa z Tomisławem Bensarim, prezesem Zarządu PGF Urtica Sp. z o.o.

Tomisław Bensari

Urtica była w tym roku nominowana do nagrody „Dolnośląskiego Gryfa” w kategorii „Społeczna odpowiedzialność biznesu”. Jak odbiera Pan to wyróżnienie?

Społeczna odpowiedzialność to jedna z kluczowych wartości Urtici i filar, na którym wspiera się działalność naszej firmy. Nagroda w kategorii „Społeczna odpowiedzialność biznesu” to dla nas ogromne wyróżnienie. Cieszymy się, że nasze działania na rzecz dziecięcych oddziałów onkologicznych i hematologicznych zostały docenione. Świadomość posiadania tej nagrody sprawia, że czujemy jeszcze więcej motywacji do kontynuowania prac nad projektem. Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim osobom, które zaangażowane są w projekt Urtica Dzieciom. Dzięki ciężkiej pracy całego zespołu oraz wielu kreatywnym pomysłom każdego roku udaje nam się rozwijać nasze działania.

Politykę społecznej odpowiedzialności biznesu realizujecie między innymi poprzez akcję „Urtica Dzieciom”. Kim są jej beneficjenci i w jaki sposób otrzymują od Państwa pomoc?

Projekt Urtica Dzieciom kierowany jest do najmłodszych pacjentów, zmagających się z chorobą nowotworową. Pomoc przekazywana jest w formie darowizny dla każdego z siedemnastu szpitali, biorących udział w projekcie. Środki finansowe pozwalają na wyposażenie sal chorych, zakup sprzętu medycznego, zabawek, mebli i materiałów plastycznych. W tym roku zorganizowaliśmy także pierwszą edycję turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci i ich rodziców: Urtica Dzieciom Camp. Podczas tych wyjazdów uczestnicy przebywali pod opieką psychoonkologów, dietetyków i instruktorów ruchowych. Dla większości rodzin był to pierwszy wspólny wyjazd wakacyjny od momentu zachorowania dziecka, dlatego tym bardziej cieszymy się, że udało nam się stworzyć takie turnusy.

Jakie są inwestycyjne plany firmy?

Najnowszą inwestycją spółki jest nowoczesne centrum dystrybucyjne w Łodzi. Obiekt ma powierzchnię ponad 15 tysięcy metrów kwadratowych i zapewnia przepustowość 100 tysięcy paczek miesięcznie. Jest to największy magazyn dla lecznictwa zamkniętego w Polsce, skąd dostarczamy leki dla co trzeciego hospitalizowanego pacjenta. Zapewnia zaplecze techniczne i organizacyjne, by dostawy leków przebiegały zgodnie z przepisami Prawa Farmaceutycznego i zapisami Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej. Nowe centrum dystrybucyjne to inwestycja w najwyższą jakość usług i kompleksowe rozwiązania dla polskiej branży farmaceutycznej. To nasz wkład w bezpieczeństwo terapii polskich pacjentów.

Zdjęcia wykonane przez John Weston Group

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone