Partnerstwo budowane na zaufaniu

Możliwość komentowania Partnerstwo budowane na zaufaniu została wyłączona Aktualności, Mieszkania

Vantage Development funkcjonuje na rynku nieruchomości od ponad 10 lat. W tym czasie spółka zrealizowała wiele kompleksowych projektów mieszkaniowych, komercyjnych i handlowych. Przepis na sukces? Nieustanne poszukiwanie nowych wyzwań oraz współpraca z partnerami godnymi zaufania.

Promenady Wrocławskie fot.mat. prasowe

Spółka jest znana na rynku przede wszystkim ze względu na swoje wrocławskie projekty. Flagową inwestycją Vantage Development są Promenady Wrocławskie, nowa dzielnica miasta stworzona od podstaw przez dewelopera. Tereny poprzemysłowe, dzięki wytężonej pracy pracowników Vantage Development, projektantów oraz Generalnych Wykonawców, przeobraziły się samowystarczalną część miasta. Realizowana od 2012 roku, obecnie zbliża się do finalnego etapu. Do dnia dzisiejszego już ok. 1 500 mieszkań znalazło swoich nowych właścicieli, którzy w nich zamieszkali, a w sprzedaży znajdują się lokale z VIII i IX etapu. Na szczególną uwagę zasługują budynki, które powstają nad samą Odrą, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli cieszyć się spektakularnym widokiem na panoramę Wrocławia i rzeki.

Inwestycje powstające nad wodą w ostatnim czasie stały się niezwykle popularne w stolicy Dolnego Śląska. Klienci doceniają wartość, jaką daje mieszkanie w pobliżu Odry. Dbamy o to, aby mieli oni w miarę możliwości swobodny dostęp do rzeki, dzięki powstającej promenadzie – mówi Prezes Vantage Development Edward Laufer.

Lokalizacja jest decydującym czynnikiem sukcesu w branży nieruchomości. Doskonale wie o tym wrocławska spółka, który decyduje się realizować inwestycje wyłącznie w atrakcyjnych, dobrze skomunikowanych częściach miasta.

Centauris_Vantage Development

Do wspólnej przystani

Vantage Development oraz Rank Progress ogłosiły na przełomie roku, że planują zrealizować inwestycję Port Popowice, znajdującą się na terenie dawnego portu rzecznego. Zlokalizowany w geometrycznym centrum Wrocławia, w sąsiedztwie parków oraz terenów rekreacyjnych jest jednym z najbardziej wyczekiwanych projektów mieszkaniowych. Docelowy teren, na którym powstać ma inwestycja obejmuje aż 14 ha. Sercem projektu według założeń dewelopera ma być zrewitalizowany basen portowy, wokół którego znajdować się będą klimatyczne kawiarnie oraz restauracje. Realizacja inwestycji ma potrwać aż 10 lat, a finałem będzie powstanie ok. 2,5 tysiąca mieszkań. Tak wieloaspektowy projekt wymagał połączenia sił z rzetelnym partnerem.

 – Poszukiwania idealnego partnera biznesowego trwały dość długo. Spośród wielu firm, z jakimi na przełomie tego okresu prowadziliśmy negocjacje, to właśnie ze spółką Vantage Development udało nam się porozumieć na właściwej  dla obu stron płaszczyźnie – mówi Jan Mroczka, Prezes Zarządu Rank Progress S.A.

Port Popowice

Przed spółkami nie lada wyzwanie, tym bardziej, że oczekiwania Klientów wobec inwestycji są bardzo wysokie. Potencjał, jaki tkwi w lokalizacji projektu oraz historii dawnego portu z pewnością będzie silnym magnesem przyciągającym nabywców. Po stronie Vantage Development leży odpowiedzialność, aby Port Popowice sprostał ich wymaganiom. Prezes Zarządu Rank Progress nie ma żadnych wątpliwości, co do sukcesu inwestycji.

Niebawem minie rok od podjęcia współpracy z Vantage Development. Okres ten tylko utwierdził nas w przekonaniu, że dokonaliśmy właściwego wyboru. Pełen profesjonalizm, zgrany doświadczony zespół pracowników, perfekcyjne przygotowanie techniczne, logistyka zarządzania, a także optymalizacja projektu, sprawia, że możemy śmiało czerpać od nich wiedzę i zdobywać nowe umiejętności – dodaje Jan Mroczka.

Mieszkania z I etapu Portu Popowice trafiły do sprzedaży na początku  listopada. W pierwszej kolejności z ofertą mogły zapoznać się osoby, które zapisały się na Listę VIP na stronie internetowej dewelopera. Chętnych do rezerwacji lokali nie brakowało.

Port Popowice

Zawsze w centrum

Port Popowice to nie jedyny projekt, który Vantage Development współtworzył z partnerem biznesowym. Powstanie spółki wiązało się z realizacją wspólnej inwestycji Centauris wraz z BNM-Service. Zlokalizowana jest ona w doskonale skomunikowanej części Wrocławia, na osiedlu Borek. Powstało tam 450 mieszkań z przestronnymi balkonami oraz tarasami, w większości z widokiem na Park Skowroni. Uzupełnieniem projektu jest CH Galaktyka, w którym znajduje się siłownia oraz przestrzenie biurowe.

Realizacja wieloetapowej inwestycji, jaką był Centauris z całą pewnością była ważnym doświadczeniem dla obu spółek. W wyniku naszych wspólnych działań powstało piękne osiedle, zlokalizowane przy samym parku, a jednocześnie blisko centrum miasta. Wzajemna wymiana doświadczeń w atmosferze profesjonalizmu oraz życzliwości wzbogaciła zarówno pracowników firmy BNM, jak i Vantage Development – mówi Mariusz Kut z BNM-Service.

Projekt realizowany w latach 2010-2016 był kamieniem milowym dla wrocławskiej spółki. Kompetencje zdobyte przy budowie Centaurisa pozwoliły na sprawne przygotowanie kolejnych inwestycji, cieszących się dużym zainteresowaniem klientów: Promenad Wrocławskich, Nowego Gaju, Login City, Dorzecza Legnickiej czy Portu Popowice. A atrakcyjna lokalizacja projektów mieszkaniowych stała się najważniejszym wyróżnikiem spółki Vantage Development na wrocławskim rynku.

Kierunek: rozwój

Deweloper w ubiegłym roku obchodził okrągłą rocznicę swojej działalności. Dekada sukcesów była dla pracowników spółki przede wszystkim czasem zbierania doświadczeń i rozwoju. Choć Vantage Development stał się ekspertem od skomplikowanych, wieloetapowych inwestycji to firma pozostała organizacją stale uczącą się. Kolejne projekty, jak np. Port Popowice, planowane są z coraz większym rozmachem, jednak główny cel spółki pozostaje bez zmian: tworzenie wysokiej jakości przestrzeni, spełniających oczekiwania klientów. Działając we Wrocławiu i w Warszawie deweloper realizuje projekty w harmonii z otoczeniem, dbając o tworzenie komfortowych warunków do życia, pracy oraz wypoczynku przyszłych mieszkańców. Takie odpowiedzialne podejście do kwestii zarządzania przestrzenią wynika również z wysokich standardów, jakie Vantage Development – członek PZFD, wyznacza w branży nieruchomości.

 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone