Pierwsze takie spotkanie we Wrocławiu. Europejskie uczelnie na PWr

Możliwość komentowania Pierwsze takie spotkanie we Wrocławiu. Europejskie uczelnie na PWr została wyłączona Aktualności, Nauka

Ponad 300 osób z dziewięciu renomowanych europejskich uczelni będzie od wtorku, 19 września, na Politechnice Wrocławskiej pracować, dyskutować i planować rozwój dalszej współpracy w ramach sieci Unite!.

Podczas organizowanej po raz pierwszy na PWr konferencji Unite!Dialogue uczestnicy zajmą się tematami związanymi z kształtowaniem europejskich ekosystemów uniwersyteckich, zwłaszcza w zakresie zwiększenia naszej synergii w dziedzinie badań naukowych.

Czym jest sieć Unite! i dlaczego to wydarzenie jest istotne, nie tylko dla naszej uczelni – o te rzeczy będzie można zapytać we wtorek, 19 września, podczas specjalnego briefingu.

Wezmą w nim udział: prof. Arkadiusz Wójs, rektor Politechniki Wrocławskiej oraz prof. Tanja Brühl, przewodnicząca sojuszu i rektorka Uniwersytetu Technicznego w Darmstadt.

Początek o godz. 11.30 w bud. H-14 (wyb. Wyspiańskiego 40).

Następnie odbędzie się sesja plenarna, która rozpocznie się o godz. 12 w budynku D-20.

Wydarzenie organizowane pod hasłem „Unite!Ecosystems” ma podkreślić znaczenie współpracy i integracji w ramach ekosystemów europejskich uniwersytetów. W programie znalazły się sesje przekrojowe i plenarne oraz spotkania w kilku grupach roboczych. Będą one poświęcone m.in. społeczności E+ czy też pakietom roboczym H2020. Wszystko po to, by wymieniać się pomysłami i zachęcać do rozwoju innowacyjnych inicjatyw w ramach systemu Unite!.

Więcej na stronie: https://wroclaw.tech/ecosystems.

 O Unite!

Sieć Unite! powstała w 2019 r. dzięki inicjatywie Komisji Europejskiej, zakładającej stworzenie do 2025 r. Europejskiej Strefy Edukacyjnej. Uniwersytety Europejskie to konsorcja uczelni na terytorium Unii, które umożliwiającą studentom uzyskiwanie stopni poprzez łączenie studiów w kilku krajach UE i przyczyniającą się do rozwoju międzynarodowej konkurencyjności uczelni europejskich.

Początkowo należało do niej siedem czołowych europejskich uczelni: Uniwersytet w Grenoble (Francja), Uniwersytet w Lizbonie (Portugalia), Królewski Instytut Technologiczny w Sztokholmie (Szwecja), Aalto University (Finlandia), Uniwersytet Techniczny w Darmstadt (Niemcy), Politechnika w Turynie (Włochy) oraz Uniwersytet Techniczny Katalonii – Barcelona Tech (Hiszpania). W zeszłym roku do sieci dołączyła Politechnika Wrocławska oraz austriacki Uniwersytet Techniczny w Graz.

Łącznie na tych uczelniach studiuje blisko 200 tys. studentów, a każdego roku naukę kończy niemal 50 tys. absolwentów. Członkowie sieci ściśle współpracują przy ponad 80 projektach, a z możliwości studenckich wyjazdów skorzystało już ponad 2 tys. osób.

 Czym jest Dialogue?

Unite!Dialogue to kluczowa, cykliczna i otwarta dla wszystkich członków sieci konferencja organizowana przez poszczególne uczelnie należące do Unite!. Spotkania służą zwiększeniu rozpoznawalności Unite!, jej wizji i wartości wśród społeczności uczelni członkowskich.

źródło informacji: Dział Informacji i Promocji Politechnika Wrocławska  – https://pwr.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/unite-we-wroclawiu-pierwsze-takie-spotkanie-13031.html
Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone