Politechnika Wrocławska: Czy roboty mogą rozpoznać emocje?

Możliwość komentowania Politechnika Wrocławska: Czy roboty mogą rozpoznać emocje? została wyłączona Aktualności, Nauka

Jak nauczyć roboty rozumienia ludzkich emocji i intencji? O tym opowie prof. Peter Gärdenfors, światowej sławy ekspert kognitywistyki z Lund University. Będzie on prelegentem ostatniego w tym roku spotkania w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego Politechniki Wrocławskiej.

ISN_prof. Peter Gardenfors fot. mat. PWr

ISN_prof. Peter Gardenfors fot. mat. PWr

Na wykład „How to socialize with robots” Politechnika zaprasza w czwartek, 14 grudnia, do auli PWr (bud. A-1, Wybrzeże Wyspiańskiego 27). Początek o godz. 13.15. Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim.

Wstęp jest wolny, obowiązują jednak wcześniejsze zgłoszenia
za pośrednictwem serwisu Evenea: https://wroclaw.tech/Peter-Gardenfors

Prof. Peter Gärdenfors jest ekspertem z dziedziny kognitywistyki i jednym z najwybitniejszych szwedzkich filozofów. Pracuje na Uniwersytecie w Lund na Wydziale Filozoficznym. Głównym obszarem jego badań są zagadnienia związane z rewizją przekonań, teorią decyzji, filozofią nauki, przestrzeniami pojęciowymi oraz ewolucją języka.

Profesor należy m.in. do Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk, Deutsche Akademie für Naturforscher oraz Academia Europaea.

Do 2017 roku był członkiem Komitetu Noblowskiego przyznającego Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii. Został także laureatem Nagrody Gad Rausing. Jest autorem wielu publikacji m.in. Conceptual Spaces: The Geometry of Thought, The Dynamics of Thought, The Geometry of Meaning: Semantics Based on Conceptual Spaces oraz wydanej w Polsce Jak Homo stał się sapiens: O ewolucji myślenia.

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe to cykl skierowany do szerokiego grona odbiorców – studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy. Na Politechnice Wrocławskiej regularnie goszczą eksperci z różnych dziedzin, którzy chętnie dzielą się wynikami swoich badań.

W tym roku akademickim gościliśmy już laureata Nagrody Nobla 2023 z fizyki – prof. Ferenca Krausza, a także wybitnego architekta i urbanistę – prof. Keesa Christiaansea z ETH w Zurychu.

źródło informacji: materiały prasowe PWr –  https://pwr.edu.pl/fcp/TGBUKOQtTKlQhbx08SlkTUhZeUTgtCgg9ACFDC0RFT3RBG1gnBVcoFW8SBDRKHg/1/public/news_team/pdf/att_2023_12_12_isn.pdf

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone