Politechnika Wrocławska: Matematyczne mistrzostwa świata na PWr

Możliwość komentowania Politechnika Wrocławska: Matematyczne mistrzostwa świata na PWr została wyłączona Aktualności, Nauka

Blisko 400 zawodników i zawodniczek z dwunastu krajów weźmie udział w rozpoczynających się w piątek 37. Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Matematycznych i Logicznych. Gospodarzem dwudniowego wydarzenia, które po raz pierwszy odbędzie się w Polsce, jest Politechnika Wrocławska.

fot. Politechnika Wrocławska

Rywalizacja rozpocznie się w piątek, 25 sierpnia, o godz. 14.00 w bud. D-20 i będzie się toczyła w ośmiu kategoriach – uczniów szkół podstawowych (trzy kategorie wiekowe), szkół średnich (dwie kategorie), studentów, a także profesjonalnych matematyków i informatyków oraz wszystkich pasjonatów królowej nauk. W sobotę, 26 sierpnia, zawody rozpoczną się o godz. 9.00, a galę finałową zaplanowano na godz. 16.00.

Impreza, nazywana często nieoficjalnymi mistrzostwami świata, tradycyjnie odbywała się w Paryżu, ale od dwóch lat lokalizacja finałowych zmagań jest ruchoma. W 2022 r. ich gospodarzem była szwajcarska Lozanna, a reprezentacja Polski zdobyła tam aż osiem medali – cztery złote, dwa srebrne i dwa brązowe. Ogłoszono wówczas także, że kolejna edycja zawodów – po raz pierwszy w historii – odbędzie się w Polsce, na Politechnice Wrocławskiej.

– To wielkie wyróżnienie i uhonorowanie naszych dotychczasowych świetnych wyników. Cieszymy się ogromnie, że będziemy gościć najlepszych matematyków w naszym kampusie – mówi Monika Kaczmarz z Wydziału Matematyki Politechniki Wrocławskiej, który organizuje Mistrzostwa Polski w Grach Matematycznych i Logicznych oraz powołuje i następnie opiekuje się reprezentacją naszego kraju na światowych finałach zawodów. Reprezentacja Polski uczestniczy w nich sukcesami od 1992 r.

W sumie na Politechnice Wrocławskiej pojawi się ok. 400 zawodników i zawodniczek z dwunastu krajów m.in. z Tunezji, Peru, Kanady, Dominikany, Francji, Włoch i Wielkiej Brytanii. Reprezentacja Polski liczy aż 51 osób – zwycięzców i finalistów majowych Mistrzostw Polski.

Rywalizacja rozpocznie się w piątek, 25 sierpnia, o godz. 14.00 w bud. D-20 i będzie się toczyła w ośmiu kategoriach – uczniów szkół podstawowych (trzy kategorie wiekowe), szkół średnich (dwie kategorie), studentów, a także profesjonalnych matematyków i informatyków oraz wszystkich pasjonatów królowej nauk. W sobotę, 26 sierpnia, zawody rozpoczną się o godz. 9.00, a galę finałową zaplanowano na godz. 16.00.

Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie mistrzostw: http://gmil.pwr.edu.pl/final-miedzynarodowy/harmonogram

źródło informacji: PWr  – https://pwr.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/najlepsi-matematycy-z-calego-swiata-zmierza-sie-na-politechnice-13012.html
Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone