Społeczny doradca remontowy dostępny w województwie dolnośląskim

Możliwość komentowania Społeczny doradca remontowy dostępny w województwie dolnośląskim została wyłączona Aktualności, porady ekspertów

Koalicja Termomodernizacji wykształciła już ponad 600 doradców, bezpłatnie pomagających właścicielom domów w pozyskaniu jeszcze tej jesieni funduszy na ocieplenie ich budynków. Z ich wiedzy i doświadczenia można skorzystać już niemal w każdym powiecie na terenie całego kraju, w tym oczywiście województwa dolnośląskiego.

społeczny doradca remontowy w woj. dolnośląskim fot. Drazen Zigic_Freepik

społeczny doradca remontowy w woj. dolnośląskim fot. Drazen Zigic_Freepik

Miniona zima, choć wyjątkowo łagodna, nadwyrężyła budżety na ogrzewanie niemal każdej polskiej rodziny. Nie dziwi więc, że już co piąty Polak deklaruje, że zaplanował kompleksową termomodernizację swojego domu. Wielu właścicieli domów coraz chętniej korzysta z dotacji programu Czyste Powietrze, gdzie od stycznia br. można uzyskać nawet 100 % dofinansowania na cele remontowe. Od jesieni liczba wniosków w tym programie podwoiła się, w stosunku do początku stycznia wzrosła nawet 4-krotnie. Ponad połowa wniosków dotyczy dotacji o podwyższonym poziomie dofinansowania. Obecnie do programu NFOŚiGW wpływa w całej Polsce co tydzień niemal 6000 wniosków, a ponad 4000 z nich dotyczy dofinansowania w wysokości 70% lub 100% kosztów ocieplenia domu. Do takiego sukcesu Czystego Powietrza w dużym stopniu przykładają się społeczni doradcy ds. dotacji działający w całej Polsce z ramienia Koalicji Termomodernizacji.

Powstała w grudniu ub. roku Koalicja Termomodernizacji postawiła sobie bowiem za cel wykształcenie kilkuset doradców ds. dotacji, by w swoich siedzibach – salonach okienno-drzwiowych – świadczyli nieodpłatne usługi pomagania właścicielom budynków w trudnym procesie termomodernizacji ich domów. Uświadamiają przede wszystkim, że niemal każdy z nich może skorzystać z dotacji w programie Czyste Powietrze. Wystarczy mieć dom starszy niż 10 lat oraz dochody miesięczne nie wyższe niż 11 000 zł (!). Doradcy pomagają wykonać audyt energetyczny budynku, składają w imieniu właściciela wniosek o dotację, a następnie umawiają ekipy remontowe do wymiany pieca, ocieplenia ścian czy wymiany okien. Nadzorują te prace, a na koniec zwracają się w imieniu właściciela domu – beneficjenta Programu, o wypłatę dotacji. Wykonują tą pracę całkowicie społecznie, a jedynym ich wynagrodzeniem jest standardowy zarobek za wykonane prace budowlane.

W całej Polsce działa dzisiaj ponad 600 społecznych doradców ds. dotacji. Obecni są w każdym województwie i niemal w każdym powiecie, by poprowadzić za rękę każdego właściciela domu, który myśli o termomodernizacji swojego budynku. Dzięki ich działaniom wiele domów w Polsce jeszcze w tym roku będzie o połowę cieplejsza, a budżety na ich ogrzewanie będą o wiele niższe. Aby umówić się z lokalnym doradcą ds. dotacji wystarczy wejść na stronę Koalicji (www.dotacjenaokna.pl), kliknąć na swoje województwo i wybrać z listy jednego z koalicyjnych specjalistów. Na pewno doradzą, pomogą w pracach remontowych i w pozyskaniu dotacji na ich sfinansowanie. Nieodpłatnie pomogą w obniżeniu rachunków za zimowe ogrzewanie.

fot. pch.vector_Freepik

fot. pch.vector_Freepik

 

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone