Zapraszamy do Lubawki na 34. Konkurs na Tradycyjne Potrawy Wielkanocne

Możliwość komentowania Zapraszamy do Lubawki na 34. Konkurs na Tradycyjne Potrawy Wielkanocne została wyłączona Kultura

Dom Kultury w Lubawce jest organizatorem 34. Konkursu na Tradycyjne Potrawy Wielkanocne. Impreza rozpocznie się o godz. 16:00, w sobotę  7 kwietnia. Konkurs pod hasłem „Mała Wielkanoc”  jest jedyną tego typu imprezą w regionie organizowaną nieprzerwanie od 34 lat.

Konkurs na stałe wpisano w kalendarz imprez organizowanych przez Gminę Lubawka i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lubawce, oceniany jest przez jury składające się z wybitnych specjalistów etnologów czy antropologów kultury. Imprezę uświetnią dźwięki dawnych pieśni związanych z okresem świąt wielkanocnych.

Konkurs tradycyjnie organizowany jest w tydzień po Świętach Wielkanocnych, gdy w polskiej kulturze odbywa się tzw. „Mała Wielkanoc”, kiedy to spotykano się ponownie w kręgu rodzinnym i spożywano wspólnie pozostałe wielkanocne przysmaki. Zwyczaj zabraniał jedynie ponownie dzielić się jajkiem.

W tym roku do Lubawki przybędzie 12 grup, które zaprezentują tradycyjne stoły wielkanocne. Gwiazdą wydarzenia w tym roku będzie zespół Sokolik z Karpnik i Oliwia Łuszczyńska.

W jury zasiądą : Henryk Dumin (który był inicjatorem tego wydarzenia), Ignacy Dumin i Joanna Pasierbska.

Galeria zdjęć z poprzedniej edycji konkursu 2017

                                      

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone