Zapraszamy do Lubawki na 34. Konkurs na Tradycyjne Potrawy Wielkanocne

Komentarzy (0) Kultura

Dom Kultury w Lubawce jest organizatorem 34. Konkursu na Tradycyjne Potrawy Wielkanocne. Impreza rozpocznie się o godz. 16:00, w sobotę  7 kwietnia. Konkurs pod hasłem „Mała Wielkanoc”  jest jedyną tego typu imprezą w regionie organizowaną nieprzerwanie od 34 lat.

Konkurs na stałe wpisano w kalendarz imprez organizowanych przez Gminę Lubawka i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lubawce, oceniany jest przez jury składające się z wybitnych specjalistów etnologów czy antropologów kultury. Imprezę uświetnią dźwięki dawnych pieśni związanych z okresem świąt wielkanocnych.

Konkurs tradycyjnie organizowany jest w tydzień po Świętach Wielkanocnych, gdy w polskiej kulturze odbywa się tzw. „Mała Wielkanoc”, kiedy to spotykano się ponownie w kręgu rodzinnym i spożywano wspólnie pozostałe wielkanocne przysmaki. Zwyczaj zabraniał jedynie ponownie dzielić się jajkiem.

W tym roku do Lubawki przybędzie 12 grup, które zaprezentują tradycyjne stoły wielkanocne. Gwiazdą wydarzenia w tym roku będzie zespół Sokolik z Karpnik i Oliwia Łuszczyńska.

W jury zasiądą : Henryk Dumin (który był inicjatorem tego wydarzenia), Ignacy Dumin i Joanna Pasierbska.

Galeria zdjęć z poprzedniej edycji konkursu 2017

                                      

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *