CSHARK na Przystanku Kariera: Nowoczesne IT w centrum

Możliwość komentowania CSHARK na Przystanku Kariera: Nowoczesne IT w centrum została wyłączona It

Przepis na atrakcyjną firmę IT dla pracowników to  możliwości rozwoju, ciekawe i pasjonujące projekty i co najważniejsze atmosfera w zespole.  Jak w praktyce wygląda realizacja tych założeń zaprezentował podczas Przystanku Kariera CSHARK. Wrocławska firma specjalizująca się w niestandardowych, dedykowanych rozwiązaniach programistycznych, w ciągu zaledwie 4 lat powiększyła swój zespół z 23 do 170 osób, otworzyła oddziały w Katowicach oraz Bielsku-Białej i wciąż dynamicznie rośnie.

Przystanek_Kariera fot. CSHARK_

CSHARK jest wrocławską firmą specjalizującą się w niestandardowych, dedykowanych rozwiązaniach programistycznych, doradztwie IT i outsourcingu. Firma kieruje swoje usługi na rynki zagraniczne, gdzie od wielu lat tworzy i rozwija oprogramowanie dla sektora finansowego poprzez współpracę z irlandzką firmą Fenergo. Bazując na wiedzy, doświadczeniu i unikalnych kompetencjach firma zapewnia najwyższej jakości oprogramowanie dostosowane do indywidualnych potrzeb Klientów.

Okna wrocławskiego biura CSHARK wychodzą na zawsze tętniący życiem miejski rynek. Lokalizacja jak ulał pasuje do charakteru firmy, która od początku swego istnienia stawia na bycie w centrum – zarówno jeśli chodzi o światowe trendy technologiczne, jak i zainteresowanie ze strony ambitnych specjalistów IT.

Wysoki poziom

Rozwiązania tworzone przez CSHARK to najwyższa światowa półka. Pozwalają one między innymi na optymalizowanie wewnętrznych procesów w instytucjach finansowych, na prowadzenie działań w zgodzie z przepisami podatkowymi obowiązującymi w różnych zakątkach świata, na dokładną weryfikację klientów, weryfikację legalności operacji finansowych czy wykrywanie działań związanych z praniem brudnych pieniędzy. A to i tak nie wszystkie z obszarów, w których CSHARK wyznacza branżowe standardy. Firma kładzie bardzo duży nacisk na nowoczesne narzędzia i technologie oraz bardzo dobrych specjalistów. Nic dziwnego – jej odbiorcami są najwięksi światowi potentaci branży finansowej. – Poprzez współpracę z irlandzką firmą Fenergo* tworzymy i rozwijamy oprogramowanie dla przedsiębiorstw zajmujących się usługami finansowymi, rynkami kapitałowymi, a także dla banków korporacyjnych – wyjaśnia Marcin Krok, współzałożyciel i członek zarządu CSHARK, który podczas Przystanku Kariera spotkał się z odwiedzającymi wydarzenie gośćmi zainteresowanymi rozwojem zawodowym w branży IT.

Klimat do rozwoju

Stoiska CSHARK nie mogło zabraknąć podczas tegorocznego Przystanku Kariera

Na temat atmosfery panującej w firmach IT i udogodnień oferowanych pracownikom krążą legendy. Jak wygląda to w CSHARK? – Konsekwentnie trzymamy się jednej prostej zasady: minimum formalizmu, maksimum wygody. Reszta jest tylko efektem tego założenia – podkreśla Marcin Krok. Firma „stworzona przez informatyków dla informatyków”, pomimo dynamicznego wzrostu, zachowała płaską strukturę, a każdy pracownik ma swobodny dostęp do zarządu. Nie ma open space’ów, są za to małe, dzielące się wiedzą zespoły. – Komunikacja jest bardzo bezpośrednia, podejście indywidualne. To skutkuje wymianą wiedzy, dobrą atmosferą na co dzień i podczas zespołowych spotkań po godzinach – zwracał uwagę podczas Przystanku Kariera Dawid Trznadel, R&D Site Leader w CSHARK, który kilka lat temu zaczynał karierę w firmie na stanowisku Junior Developera. – Dodatkowo, ważna jest dla mnie możliwość rozwoju nie tylko w projektach czy na związanych z nimi wyjazdach, ale również na różnego rodzaju konferencjach czy szkoleniach.

Rekrutacja trwa

Każdy programista, zarówno junior jak i senior, chcąc dołączyć do zespołu, musi przejść przez dość szczegółowy test stworzony przez doświadczonych pracowników. Pozwala on na weryfikację wiedzy z różnych obszarów programowania i określenie poziomu kandydata. Kolejnym etapem jest rozmowa kwalifikacyjna. Ten sprawdzony model rekrutacji będzie w najbliższym czasie wykorzystywany szczególnie intensywnie, ponieważ z początkiem 2018 roku CSHARK podjął decyzję o rozszerzeniu działalności i otwarciu na nowe sektory rynku.

– Czujemy się stabilnie, mamy silny zespół z dużą wiedzą i doświadczeniem. Chcemy to wykorzystać także poza branżą finansową, otwierając się na nowe wyzwania i kolejnych specjalistów na naszym pokładzie – podsumowuje Marcin Krok.

Materiały prasowe: CSHARK

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone