Europejska Noc Literatury w Nowej Papierni

Możliwość komentowania Europejska Noc Literatury w Nowej Papierni została wyłączona Aktualności, Kultura

W sobotę, 9.06.2018 w ramach 7 edycji Europejskiej Nocy Literatury w wielu miejscach Przedmieścia Oławskiego odczytane zostaną fragmenty utworów współczesnej prozy. Nowa Papiernia przyłącza się do święta książki udostępniając swoje patio jako jedną ze scen gdzie Grażyna Wolszczak, aktorka teatralna i filmowym odczyta fragment książki „Dlaczego nie rozmawiam już z białymi o kolorze skóry” brytyjskiej autorki Reni Eddo-Lodge. Tematem przewodnim ENL będzie problem wyobcowania.

 

Głównym założeniem przedsięwzięcia jest promowanie czytelnictwa jak i prezentacja niepublikowanej wcześniej, twórczości pisarzy z zagranicy. Podczas jednego wieczoru wysłuchać można fragmentów tekstów w interpretacjach znanych przedstawicieli kultury.

Czytania rozpoczną się o 18.00 i odbywać się będą co pół godziny, tak, by każdy miał możliwość wysłuchania fragmentów. Impreza potrwa do godz. 22.30.

Wystarczy przyjść, usadzić się w wygodnym leżaku  i poczekać na czytanie.

– Niezmiernie cieszymy się, że patio Nowej Papierni na jeden dzień stanie się sceną promocji współczesnej prozy. Europejska Noc Literatury to jedno z najważniejszych wydarzeń w kulturalnym kalendarzu Wrocławia – mówi Ewa Skibińska, dyrektor marketingu RED Real Estate Development.

Organizatorem imprezy jest Strefa Kultury Wrocław

O Nowej Papierni:

Przy okazji tak wspaniałej imprezy możemy podziwiać projekt jakim jest Nowa Papiernia. Inwestycja, która była wielokrotnie nagradzana na arenie międzynarodowej, wsławiła się  rewitalizacją historycznie ważnych dla Wrocławia budynków z końca XIX wieku oraz ich adaptacją na nowoczesne lokale mieszkalne. Efekt docenili eksperci z branży architektonicznej i budowlanej: Polski Związek Firm Deweloperskich przyznał Nowej Papierni tytuł „Najlepszego projektu Mieszkaniowego 2012-2015″. Kompleks otrzymał tytuł „Najlepszej Architektury Budynku Wielorodzinnego” dla regionu Europy przyznawany przez International Property Awards. Rozbudowa inwestycji wciąż trwa.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone