Kapitalne… TOP 10 wyjazdów grupowych według Bissole Business Travel

Możliwość komentowania Kapitalne… TOP 10 wyjazdów grupowych według Bissole Business Travel została wyłączona Aktualności

Grupowe wyjazdy motywacyjne i integracyjne to cieszący się dużym powodzeniem środek nagradzania pracowników czy kontrahentów. Firmy organizujące takie wyjazdy zawsze szukają w nich efektu WOW zaskakującego swoich gości i sprawiającego, że taki wyjazd zapadnie w pamięć, przez co spełni swoją funkcję. Czasem już zaskakujący, nieoczywisty kierunek wystarcza, czasem trzeba sięgnąć po coś więcej.

 

Biuro Bissole Business Travel od lat specjalizuje się w obsłudze podróży służbowych oraz organizacji grupowych wyjazdów motywacyjnych i integracyjnych. Na podstawie zorganizowanych przez siebie wyjazdów oraz zapytań jakie wpływały do biura przygotowało zastawienie najbardziej popularnych kierunków w roku 2017 – TOP 10 wyjazdów grupowych. Zapewne wiele z tych kierunków zyska jeszcze na popularności w roku 2018 dzięki choćby coraz większej liczbie połączeń lotniczych, a także zapewne pojawią się nowe. Ale ten TOP 10 może być „natchnieniem” do organizacji własnych wyjazdów motywacyjnych i integracyjnych.

Oto zestawienie:

Miejsce 1: MALTA

Bezapelacyjny zwycięzca w wyjazdach motywacyjnych, ale także indywidualnych. Za sprawą dogodnych połączeń tanich linii zainteresowanie tą „kulturalną perłą Morza Śródziemnego” było ogromne. Cudowny klimat, który sprawia, że przez większą część roku można tam wygrzać się na słońcu, w połączeniu z 7 tysiącami lat historii i cywilizacji, które w tym czasie przetaczały się przez Maltę, zostawiając tam swoje ślady. Malta to także bardzo częsty kierunek prywatnych wyjazdów do szkół językowych. Zwykle łączona ze swoją „siostrzaną” wyspą Gozo, słynną ze swojego „Azur Window”, które niestety zawaliło się w styczniu 2017. Niemniej Malta wciąż pozostaje idealnym kierunkiem na krótki wyjazd motywacyjny.

Miejsce 2: Laponia

To kolejny strzał w 10 w wyjazdach motywacyjnych i prywatnych. Kojarzona przede wszystkim z Mikołajem, tak naprawdę jest kwintesencją Skandynawii. Fantastyczne śnieżne safari na skuterach śnieżnych, saniach zaprzężonych w psy husky czy renifery, łowienie ryb pod lodem – to wszystko sprawiło, że jest Laponia stała się doskonałą alternatywą dla zimowych wyjazdów narciarskich. A zwieńczeniem pobytu jest cudowny spektakl na niebie zorza polarna, która w tym kraju leżącym poza kręgiem polarnym na czystym zimowym niebie prezentuje się wprost bajecznie!

Miejsce 3: Dubaj

Nie trzeba nawet szczególnie się starać, aby w Dubaju osiągnąć efekt WOW! Tu wszystko jest „naj”. Dubaj dzięki licznym połączeniom lotniczym Qatar Airways czy Emirates stał się bardzo popularnym kierunkiem wyjazdów motywacyjnych, nawet 2-3 –dniowych. Najlepsze hotele, nawet 6 i 7*, restauracje na najwyższym poziomie z tą w słynnym „żaglu” na czele i niezliczone możliwości jakie daje pustynia. Wyjazd do Dubaju to praktycznie gwarancja sukcesu. Jeśli ktoś by chciał jeszcze więcej to bardzo dobrym pomysłem jest dodanie do takiego wyjazdu np. Grand Prix Formuły 1 w Abu Dhabi. W tym roku będzie ono w dniach 23 – 25 listopada.

Miejsce 4: Gruzja

Ciągle nieco egzotyczny kierunek, ale bardzo wart uwagi. Zwłaszcza samo Tbilisi, które jest jedną z najstarszych stolic na świecie oraz liczne winnice. Gruzja słynie przede wszystkim z wina – tradycja winiarska i specjalne metody wytwarzania wina sięgają tu około 7 tysięcy lat. Taki „winny szlak” po Gruzji to fantastyczne spotkanie z tym krajem, jego tradycją, barwna kulturą i zwyczajami i przepyszną kuchnią! Sądzimy, że w roku 2018 Gruzja może zająć w rankingu jeszcze wyższą pozycję!

Miejsce 5: Sardynia

Według ustaleń naukowców – życie na Sardynii chroni przed depresją i gwarantuje szczęście. To zdanie zdaje się być wystarczającym powodem, by tam właśnie się udać na wyjazd motywacyjny czy wakacje. Do tego absolutnie niesamowita szmaragdowe morze, bajkowe zatoczki, rejsy na okoliczne wyspy a także bardzo oryginalny miejscowy folklor i kuchnia. To cudowny, relaksujący kierunek wyjazdu!

Miejsce 6: Słowenia

To przepiękny, niewielki kraj, który jednak ma wszystko – od wybrzeża Morza Śródziemnego po majestatyczne Alpy . Słoweńcy uwielbiają aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu i mają po temu doskonałe warunki. Jeśli ktoś szuka wyjazdu nastawionego na takie właśnie formy aktywności, to Słowenia jest idealna. Nawet w samej stolicy – Ljublianie takich możliwości jest wiele, bo była ona Zieloną Stolicą Europy w 2016 roku. Do tego Bled – miejsce będące symbolem słoweńskiej turystyki i Jaskinia Podstojna – największa w Europie jaskinia typu „klasyczny kras”. To kraj, w którym można się zakochać – wszak ma miłość w nazwie S-LOVE-nia.

Miejsce 7: Andaluzja

Andaluzja zyskała w ostatnim roku bardzo na popularności, zapewne za sprawą wygodnych połączeń do Sewilli i Malagi. A jest to region Hiszpanii ze wszech miar warty odwiedzenia. Można powiedzieć, że to esencja Hiszpanii. To tu narodziło się flamenco, to tu są absolutne perły wśród hiszpańskich zabytków ze słynna Alhambrą (Grenadą) na czele. Jak głosi hiszpańskie przysłowie „ Kto nie widział Grenady, ten niczego nie widział”. Miejsc wartych odwiedzenia i form spędzenia czasu jest tu bardzo wiele!

Miejsce 8: Holandia

Holandia, a zwłaszcza Amsterdam, kojarzy się z awangardą, a poza tym oczywiście z wiatrakami, serami i tulipanami. I w czasie wyjazdu motywacyjnego można te wszystkie skojarzenia świetnie połączyć w atrakcyjną całość. Poczynając od niesamowitych ogrodów tulipanów Keukenhof (czynne tylko wiosną), przez wizyty w serowych miasteczkach np. Gouda i uczestnictwie w lokalnym rynku i warsztatach, po choćby wizytę w amsterdamskim Muzeum Haszyszu, Marihuany i Konopi. Jako zabawa integracyjna świetnie sprawdza się np. GPS Canal Boat Challange.

Miejsce 9: Szwajcaria

Szwajcaria znalazła się w tym zestawieniu przede wszystkim ze względu na prestiż z jakim się kojarzy. Zapewne w kolejnych latach jeszcze zyska na popularności dzięki nowemu, wygodnemu połączeniu Wrocław – Zurich. Cudownie precyzyjna Szwajcaria oferuje między innymi unikalne na skalę światową kolejowe trasy widokowe: Bernina Express i Glacier Express, przepiękne jeziora i rejsy, doskonałe warunki narciarskie, uwielbiane przez światowe gwiazdy, zwłaszcza te wokół Matterhornu – symbolu kraju i oczywiście wyjątkową czekoladę i sery!

Miejsce 10: Singapur

Singapur – jedno z najbogatszych państw świata. Traktowane często jako „stopover” w podróży po Azji, ale zapewne stanie się wkrótce miejscem docelowym wyjazdów, a to za sprawą bezpośredniego połączenia Warszawa – Singapur, jakie w tym roku uruchamia LOT. Singapur to trochę „Azja w miniaturze”, można tu zwiedzić świetną dzielnicę chińską, indyjską czy a nawet arabską. Ale punktem obowiązkowym pobytu w Singapurze jest „Gardens by the Bay” – spektakularny ogród z gigantycznymi sztucznymi palmami. Zachwyca zwłaszcza spektakl światło i dźwięk jaki tu można obejrzeć.

Wyjazdy motywacyjne i integracyjne organizowane są zwykle na 3 do 5 dni, stąd w zestawieniu królują kierunki europejskie. Ale ciągle rozwijająca się siatka połączeń lotniczych powoduje, że i dalsze destynacje zaczynają się tu pojawiać. Jak będzie wyglądała mapa wyjazdów w 2018 roku i co znajdzie się na topie – to się dopiero okaże, ale na pewno warto takie wyjazdy zorganizować.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone