Kolejna inwestycja drogowa w Legnicy dobiegła końca

Możliwość komentowania Kolejna inwestycja drogowa w Legnicy dobiegła końca została wyłączona Inwestycje, Samorząd

Zakończyła się przebudowa ul. Neptuna w Legnicy. Na jezdni położono nową podbudowę, nawierzchnię z kostki oraz krawężniki. Modernizacji uległ także parking na 32 miejsca postojowe i chodnik. Koszt inwestycji to ok. 543 tys. zł.

Prace zostały wykonane przez legnicką firmę Budroms. Remont chodnika sfinansowała Legnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa. 2 września przywrócona zostanie poprzednia organizacja ruchu.

Przebudowa ul. Neptuna to kolejna inwestycja drogowa w tym rejonie miasta, usprawniająca życie mieszkańców. W ubiegłym roku zmodernizowano ul. Plutona, a wcześniej remontowi poddano także ul. Moniuszki, Galaktyczną i Oś Kartuską na odcinku od ul. Neptuna do Marsa.

Od kilku lat stałym elementem inwestycji drogowych w Legnicy jest rozwój infrastruktury parkingowej. W ciągu ostatnich dziesięciu zbudowano ok. 1660 nowych miejsc postojowych w różnych rejonach miasta, od centrum, po wielkie osiedla mieszkaniowe. Obecnie mieszkańcy Legnicy mogą korzystać z prawie 7.300 miejsc na parkingach. Rośnie też ilość stanowisk przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Legniczanie korzystają z 5.250 bezpłatnych miejsc parkowania. Ponad tysiąc leży w strefie płatnej, a podobna ilość miejsc jest na parkingach strzeżonych.

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone