NASZ PATRONAT: Konferencja TEDxWSB 2018

Możliwość komentowania NASZ PATRONAT: Konferencja TEDxWSB 2018 została wyłączona Aktualności, Nauka

Uczestnicy konferencji TEDxWSB, która odbędzie się 24 kwietnia br. we Wrocławiu, zostaną zabrani do świata przyszłości. Prelegenci opowiedzą o przekraczaniu granic ludzkiej wytrzymałości, podróżach kosmicznych oraz wizji Ziemi bez natury. Nie zabraknie wystąpień związanych z zarządzaniem, marketingiem i biznesem – wszystkie zostaną poruszone w kontekście zmian, jakie niesie rozwój technologii i cywilizacji.

To będzie już piąta edycja konferencji TEDxWSB organizowanej przez Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu, odbędzie się we wtorek 24 kwietnia br. pod hasłem „Made in the future”. Wydarzenie z roku na rok cieszy się rosnącym zainteresowaniem a organizator za każdym razem zaskakuje widzów atrakcjami i niezwykłymi gośćmi.

W gronie prelegentów konferencji znajdują się osoby znane w Polsce i za granicą – zarówno rozpoznawalne w przestrzeni publicznej, jak i działające w wąskich lub wysoce wyspecjalizowanych branżach, w których dokonują rzeczy przełomowych lub wręcz niemożliwych. Konferencja TEDxWSB to okazja by ich spotkać i posłuchać przemówień, w których dzielą swoimi doświadczeniami, opowiadają o realizowanych projektach, ogłaszają wyniki prowadzonych badań lub motywują do działania.

Przykładem jest wystąpienie Jacka Walkiewicza pt. „Pełna moc możliwości”, które zostało wygłoszone na pierwszej konferencji TEDxWSB w 2012 r. – do dziś w serwisie YouTube.com odtworzono je ponad 2,6 mln razy i uznawane jest za jedno z najlepszych wystąpień w historii polskich konferencji TEDx.

Jak będzie w tym roku

Hasło wiodące tegorocznej konferencji TEDxWSB to „Made in the future”, co można przetłumaczyć, jako „stworzone w przyszłości”. – Pokażemy m.in. podwodnego drona, opowiemy o wydobyciu w kosmosie i o projektowaniu robotów, które pomagają dzieciom uczyć się języków obcych, a to tylko część przygotowanych atrakcji – mówi dr Danuta Studencka-Derkacz, koordynator konferencji TEDxWSB.

Zaplanowanych zostało osiemnaście wystąpień, które podzielone są na cztery sesje, jedna z nich w całości będzie przeprowadzona w języku angielskim. W gronie prelegentów są osoby znane wrocławianom, jak Radosław Ratajszczak Prezes Zarządu wrocławskiego ZOO, który opowie o tym, co czeka naszą planetę, jeśli zniknie z niej natura. O tym, jak realizuje się powietrzne spektakle teatralne oraz o zarządzaniu kryzysowym opowie Beata Zając Wiceprezes Ocelot Foundation, znanej na świecie z organizacji zapierających dech w piersiach pokazów akrobatycznych.

Przedstawicieli branży marketingowej i informacyjnej z pewnością zainteresuje wystąpienie Anny Miotk specjalizującej się w mierzeniu skuteczności działań komunikacji biznesowej, znanej blogerki branżowej i Dyrektor ds. komunikacji w firmie Polskie Badania Internetu.

Nie zabraknie wystąpień ludzi, których pasją jest przekraczanie granic ludzkich możliwości – freedivera i mistrza świata w nurkowaniu na bezdechu Mateusza Maliny, himalaisty, płetwonurka i pływaka Bogusława Ogrodnika, czy Leszka Orzechowskiego założyciela Grupy Projektowej Space is More zajmującej się kolonizacją kosmosu.

W 2016 r. konferencja odbyła się w walentynki 14 lutego pod hasłem „Serce czy rozum?”. Jednym z prelegentów był wówczas humanoidalny Robot EuGenius. Również w tym roku uczestnikom zostaną udostępnione nowoczesne technologie. – Każdy uczestnik nadchodzącej konferencji TEDxWSB będzie sam mógł spróbować gier VR i AR, zobaczyć jak działa #HappyHeart Store – specjalnie przygotowany sklep motywujący uczestników do poznawania się i wymiany doświadczeń, każdy uczestnik może liczyć na kosmiczne gadżety i dobrą zabawę – mówi dr Danuta Studencka-Derkacz.

Czym jest konferencja TEDx

Konferencja TEDxWSB organizowana jest na licencji konferencji TED, której nazwa pochodzi od słów Technology, Entertainment and Design – Technologia, Rozrywka i Design. Jest to marka konferencji organizowanych przez fundację non-profit Sapling Foundation. Każdego roku w siedzibie fundacji w Vancouver odbywa się główna konferencja TED, lokalnie zaś organizowane są niezależne konferencje TEDx. Bazują one na formule TED, która zakłada m.in.: bezpłatny dla uczestników wstęp, nagranie wystąpień prelegentów, które nie powinny trwać dłużej niż 18 minut a następnie udostępnienie ich w internecie na licencji Creative Commons.

Konferencje TED i TEDx wyróżniają się na tle podobnych przedsięwzięć swoim mottem „ideas worth spreading” zachęcającym do głoszenia „idei wartych upowszechniania”. Wszystkie wystąpienia są publicznie dostępne i tłumaczone na wiele języków, co przyczynia się do popularyzacji nauki i pozwala dotrzeć z przekazem do odbiorców na całym świecie.

Zapisy trwają

Konferencja TEDxWSB Made in the future odbędzie się 24 kwietnia 2018 r. w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Wydarzenie ma charakter niekomercyjny i odbywa się dzięki sponsorom – WSB we Wrocławiu, Nokia, Storytel, Park Hotel Diament Wrocław.

Wstęp jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja poprzez formularz online na stronie: https://tedxwsb.pl/.

Informacje o konferencji dostępne są również na Facebooku na oficjalnym fanpage’u TEDxWSB

TUTAJ: 

 oraz wydarzeniu TEDxWSB Made in the future

ZOBACZ.

PRELEGENCI:

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone