Z Wrocławia do Kijowa polecimy trzy razy w tygodniu

Możliwość komentowania Z Wrocławia do Kijowa polecimy trzy razy w tygodniu została wyłączona Aktualności

 

Od listopada 2018 r. irlandzki przewoźnik Ryanair dołoży kolejne połączenie z Wrocławia na Ukrainę (lotnisko Kijów-Boryspol).

Wszyscy, którzy planują jesienią podróż na Ukrainę, będą mieli do dyspozycji jeszcze więcej lotów niż dotychczas. Trzy razy w tygodniu (w poniedziałki, piątki i niedziele) będą realizowane rejsy do Kijowa. Start z Wrocławia planowany jest na godz. 6.20 (lądowanie o 9.10). Rejs powrotny z Kijowa ruszy o godz. 9.35 (lądowanie we Wrocławiu o 10.25).

Cieszymy się z decyzji przewoźnika. Kijów to jedna z największych i najważniejszych metropolii Europy Wschodniej. Połączenie na główne ukraińskie lotnisko z pewnością zainteresuje pasażerów podróżujących w celach biznesowych i turystycznych. Loty pozwolą również na komfortową i szybką podróż do swojego kraju Ukraińcom, którzy uczą się i pracują na Dolnym Śląsku – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Ukraina to już 36. kraj w siatce połączeń Ryanaira. Nowe staną się częścią rozkładu lotów na sezon zima 2018/19.

– Bilety w cenie od 39 zł są w sprzedaży na Ryanair.com – mówi Olga Pawlonka, Sales & Marketing Manager CEE Ryanaira. – Polscy pasażerowie oraz turyści mogą korzystać z jeszcze niższych cen lotów, a także innych udogodnień w ramach programu „Always Getting Better”, jak obniżone opłaty za przewóz bagażu rejestrowanego, Ryanair Rooms oraz punkty Travel Credit, loty łączone na lotniskach w Rzymie, Mediolanie i Porto oraz Ryanair Transfers – dodaje.

Zapowiedziane loty to trzecie już połączenie na Ukrainę z Wrocławia. Jesienią 2016 roku Wizz Air uruchomił rejsy do Kijowa-Żuliany. Natomiast wiosną 2017 roku wystartował pierwszy samolot do Lwowa.

Nie mamy wątpliwości, że nowe połączenie spotka się z dużym zainteresowaniem podróżnych. Loty z Wrocławia na Ukrainę od początku cieszą się ogromną popularnością. Pokazuje to średnie wypełnienie samolotów. W styczniu i lutym 2018 roku wynosiło 91% w przypadku Kijowa i 86% Lwowa – mówi Jarosław Sztucki.

Ryanair jest związany z wrocławskim lotniskiem od początku swojej działalności w Polsce, czyli od 2005 roku. W bazie operacyjnej, która została uruchomiona w marcu 2012 roku wraz z otwarciem nowego terminalu, stacjonują obecnie jego trzy samoloty. W okresie letnim pojawi się dodatkowy, czwarty. Zrealizuje rejsy w ramach nowej linii czarterowej przewoźnika – Ryanair Sun. Jednocześnie, wśród 35 bezpośrednich tras irlandzkiego przewoźnika, w aktualnej siatce znajdą się trzy premiery: Ateny, Faro oraz Podgorica.

Od 2017 roku, na wrocławskim lotnisku Ryanair posiada swoją bazę techniczną, jedyną w Polsce a w Europie trzecią. Ponadto w 2016 roku linie otworzyły też we Wrocławiu Laboratorium Podróży Travel Labs Polska. To pierwsze centrum IT Ryanaira poza Irlandią. Zajmuje się rozwojem strony internetowej przewoźnika oraz aplikacji na telefony komórkowe.

materiały prasowe

Udostępnij...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone